Вивчено причини низької концентрації вуглецю в земній речовині Автор: Вікторія · Опубліковано: 20.01.2010 17:39 · Розділ: Наука

Група астрофізиків з Кореї, США і Японії пояснила, чому в речовині Землі міститься так мало вуглецю. При порівнянні складу нашої планети та інших тіл Сонячної системи - комет, метеоритів, самого Сонця - стає очевидним, що по запасах вуглецю Земля сильно відстає від своїх космічних сусідів.

Звичайно, точно визначити, який об'єм цієї речовини осів у ядрі, неможливо, але величезний розрив зберігається навіть при спробах оцінити загальну масу вуглецю на планеті.

Вчені звикли пояснювати нестачу елементу тим, що при формуванні Землі температура у внутрішній частині диска, що оточував Сонце, сягала 1 800 К, і вуглець міг знаходитися тут тільки в складі газів (СО, СН4, СО2).

Відносний вміст вуглецю в різних тілах Сонячної системи. Фото взято з сайту iop.org
Відносний вміст вуглецю в різних тілах Сонячної системи. Фото взято з сайту iop.org

Однак, моделювання планетних систем, що зароджуються, показує, що на відстані однієї астрономічної одиниці від зірки температура повинна становити близько 1 000 К, чого для «випаровування» недостатньо.

Дослідники провели розрахунки, враховуючи процеси окислення вуглецю при температурах 500 і 1 000 К. Як виявилося, в таких умовах вуглецеві тверді частинки, які могли б увійти до складу Землі, руйнуються всього за кілька років. Ця теорія також дозволяє пояснити збільшення концентрації вуглецю в головному поясі астероїдів при віддаленні від Сонця.

На думку дослідників, основний об'єм дефіцитного елементу був занесений на Землю іншими тілами, що утворилися на відстані більше двох з половиною астрономічних одиниць від Сонця.

Маса вуглецю, доставленого на поверхню планети за весь час її існування, не перевищує 1025 г, тоді як у мантії Землі міститься приблизно 5,5 • 1023 г цієї речовини, а в ядрі - на порядок більше.

Джерело inforotor.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.