Апендицит викликається вірусами Автор: Вікторія · Опубліковано: 20.01.2010 13:53 · Розділ: Медицина

Дослідники з Медичного центру Техаського університету в Далласі (США) стверджують, що апендицит є результатом вірусної інфекції, тому апендектомія часто проводиться без будь-якої необхідності.

Апендектомія (видалення апендициту) - одна з найбільш часто виконуваних операцій. З XIX століття вважається, що, якщо не видалити запалений відросток сліпої кишки, він може розірватися і привести до смертельно небезпечних ускладнень, таких як абсцес або перитоніт.

Проте останнє дослідження показало, що в багатьох випадках запалений апендикс не тріскає. І якщо операція з яких-небудь причин не була проведена (наприклад, через відсутність доступу до медичної допомоги), іноді відросток просто розсмоктується.

Найчастіше апендицит проявляється у віці від 10 до 30 років. Фото взято з сайту compulenta.ru
Найчастіше апендицит проявляється у віці від 10 до 30 років. Фото взято з сайту compulenta.ru

Більш того, як з'ясували вчені, причиною апендициту в більшості випадків є вірусна інфекція. Такий висновок було зроблено за результатами аналізу даних про кількість хворих, що потрапили в лікарні з апендицитом в період з 1970 по 2006 роки. Як виявилося, число випадків апендициту зростало разом зі спалахами грипу.

При цьому грип не є причиною апендициту, оскільки сезонні піки застуди припадали на зиму, а спалахи захворюваності апендицитом реєструвалися влітку. Втім, цілком імовірно, що грип послаблює імунну систему, і в результаті людина легко заражається вірусом, що викликає апендицит.

На думку фахівців, вірусна інфекція пошкоджує слизову оболонку апендикса, що призводить до бактеріальної інфекції. Це означає, що апендицит можна лікувати антибіотиками, не видаляючи відросток хірургічним шляхом.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу