Біг допомагає «відновити» пам'ять Автор: Вікторія · Опубліковано: 20.01.2010 11:57 · Розділ: Краса і здоров'я

Дослідження, проведене в Кембриджському університеті (Великобританія), довело, що біг підтюпцем добре впливає не тільки на тіло, але й на мозок.

Регулярні пробіжки стимулюють вироблення нових клітин сірої речовини в тій ділянці мозку, яка відповідає за пам'ять. Пояснити це явище вчені поки не можуть, але говорять, що процес утворення нових клітин може бути пов'язаний з посиленням кровотоку або збільшенням рівня гормонів.

Регулярний біг стимулює ріст нових клітин в ділянках мозку, що відповідають за память. Фото взято з сайту dailymail.co.uk
Регулярний біг стимулює ріст нових клітин в ділянках мозку, що відповідають за память. Фото взято з сайту dailymail.co.uk

Відкриття було зроблене колективом фахівців на чолі з нейробіологом, Тімоті Бассі. Вчені досліджували дві групи мишей: одній дали необмежений доступ до «бігового колеса», а друга була повністю позбавлена можливості бігати. Через кілька днів після початку експерименту обидві групи гризунів пройшли серію тестів на пам'ять.

На комп'ютерному екрані мишам демонструвалися два однакові квадрати. Якщо тварина торкалася носом лівого квадрата, вона отримувала в нагороду шматочок цукру; при виборі правого - доводилося обходитися без нагороди. Спочатку квадрати розташовувалися на відстані 30 см один від одного. З кожним наступним тестом вони все більше зближувалися, поки не почали дотикатися один до одного.

Миші-«бігуни» в два рази частіше вибирали лівий квадрат у порівнянні з контрольною групою. При цьому на останніх етапах, коли відстань між квадратами ставала мінімальною, гризуни, які не займалися спортом, справлялися із завданням значно гірше. А ті, хто вів активний спосіб життя, показували найкращі результати, добре запам'ятовуючи попередній досвід, завдяки новим клітинам мозку.

Під час наступних тестів солодку винагороду отримували миші, які вибирали правий квадрат. І знову відзначились «бігуни»: вони швидше усвідомлювали, що умови тесту змінилися.

Аналіз зразків тканини із зубчастої звивини головного мозку піддослідних показав, що за час експерименту у мишей, які пробігали по 24 км в день, утворилося в середньому по 6 тисяч нових клітин.

Джерело dailymail.co.uk


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.