Німці обрали найбільш образливе слово Автор: Вікторія · Опубліковано: 20.01.2010 12:55 · Розділ: Цікаві факти

Група німецьких вчених-лінгвістів на чолі з Хорстом Шлоссером вибрала найбільш погане слово 2009 року в Німеччині. Ним став дієприкметник "заражений виробничою нарадою" (betriebsratsverseucht).

Словоbetriebsratsverseucht в 2009 році було найбільш образливим для німців. Фото взято з сайту neffs.de
Словоbetriebsratsverseucht в 2009 році було найбільш образливим для німців. Фото взято з сайту neffs.de

Це слово вперше з'явилося в одному з телерепортажів. Працівників мережі будівельних супермаркетів Baumarkt розповів, що менеджери позначають ним працівника, який прийшов до філії, де не проводяться виробничі наради, з філії, де такі наради є. На думку лінгвістів, позначення працівників, які виступають на захист виробничих нарад, як ненормальних, є неприпустимим в поводженні з найманими працівниками.

Друге місце в списку найбільш поганих слів 2009 року зайняла "боротьба з біженцями" (Fluechtlingsbekaempfung) та "розумна система впливу" (intelligente Wirksysteme), - поняття, яке використовується для позначення високотехнологічних систем озброєння.

Конкурс на найбільш погане слово вперше був організований Хорстом Шлоссером в 1991 році і з того часу проводиться щорічно. Фахівці вибирають слова, що сильніше інших ображають гідність людини або найбільшою мірою не відповідають поняттю, яке позначають.

В той же час, американські лінгвісти з товариства The American Dialect Society визнали словом десятиліття дієслово "to google", що означає пошук чого-небудь в Інтернеті і в українській мові має аналог "гуглити". Серед інших слів, які претендували на це звання, були такі, як "blog", "text" і "Wi-Fi".

Також було названо слово року. За версією мовознавців із США, у 2009 році таким було визнано слово "tweet" (дієслово, що означає процес надсилання повідомлення в соціальній мережі "twitter"). Іншими номінантами на звання слів року були суфікс "-er", H1N1, а також "чхання Дракули" (Dracula sneeze), що позначає людину, яка при чханні прикриває рот зігнутим ліктем.

У своєму рейтингу американські філологи грунтуються перш за все на соціальній значимості тих чи інших слів, а також на суспільний резонанс, що викликається явищами, які позначають ці слова.

Джерело rambler.ru


Інші новини розділу