Невдалий шлюб вбиває жінок Автор: Вікторія · Опубліковано: 08.04.2009 16:51 · Розділ: Життя

Невдалий шлюб може мати серйозні наслідки для здоров`я жінки: діабет, інсульт і інфаркт. Винен у цьому метаболічний синдром. Зазвичай він визначається по декількох ознаках: високий тиск, ожиріння, високий рівень цукру та ліпідів в крові.

Лікарі вважають, що у люди з такими симптомами дають високий ризик розвитку діабету, хвороб серця або інсульту. За статистикою метаболічний синдром можна виявити в 20% населення планети. Його розвиток вчені пов'язують з порушенням функції залоз внутрішньої секреції внаслідок тривалого стресу.

Психологи штату Юта вирішили перевірити, чи є зв'язок між утворенням метаболічного синдрому та невдалим шлюбом. Для дослідження запросили 276 пар, в яких стаж спільного життя виявився не менше 20 років, а подружжю виповнилося від 40 до 70. З них відібрали кандидатів на дослідження. Респондентам довелося заповнити десять анкет, після цього їх обстежували лікарі, виміряли тиск, об'єм фігури, рівень холестерину, глюкози і ліпідів в крові. З дослідження лікарі виключили ті пари, де в одного з подружжя вже було серцево-судинне захворювання.

З'ясувалося, що дружини, які повідомили про проблеми в сім'ї, говорили і про те, що у них є ознаки депресії. У них же лікарі побачили ознаки метаболічного синдрому. При цьому чоловіки теж говорили про проблеми в шлюбі і викликаній ними депресії, але ці дані ніяк не підтверджувалися. Як говорять психологи, жінки взагалі чутливіші за чоловіків до проблем у стосунках. Автори дослідження вважають,що коли людина піклується про своє здоров'я, вона повинна стежити не лише за харчуванням і вагою, але й за емоційним здоров'ям в сім'ї.

"Проблеми в сім'ї взагалі збільшують ризик хвороб серця, і не виключено, що це пов'язано з метаболічним синдромом, який розвивається на депресії"— говорять психологи. Розлучення в даному випадку навряд чи поліпшить здоров'я. "Статистика показує, що розлучення теж пов'язане з серцево-судинними захворюваннями", — говорять вчені. Єдині ліки - мир в сім'ї.

Джерело utro.ru


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.