У словах виявлено заряд щастя Автор: Вікторія · Опубліковано: 20.01.2010 09:53 · Розділ: Цікаві факти

Вчені встановили, що в мові закладено психологічне стремління людини до щастя. Мовознавці провели цікаве дослідження і встановили, що прагнення до щастя семантично закріпилося в більшості індоєвропейських мов. Не є виключенням і українська мова.

Лінгвісти вже довели, що кожен звук має не тільки своє значення, але й колір. Так, наприклад, звук «а» символізує червоний колір, а звук «і» - синій колір. А цього разу предметом дослідження вчених стала довжина слова, а точніше фонематичний ряд.

Фахівці досліджували назви іменників, зокрема абстрактних іменників, таких як добро, зло, веселощі, тощо. Порівнявши слова-антоніми, вони з'ясували, що слова з позитивним значенням трохи довші, ніж слова з негативним значенням.

Таке лінгвістичне явище психолінгвісти пояснюють психологічною потребою в щасті. Таким чином, оповідач намагається інтуїтивно «продовжити» свою промову про щастя, на якісь частки секунди довше «посмакувати» позитивне слово, ніж нейтральні слова або слова з негативним значенням.

Людина намагається інтуїтивно на якісь частки секунди довше «посмакувати» позитивне слово. Фото взято з сайту img0.liveinternet.ru
Людина намагається інтуїтивно на якісь частки секунди довше «посмакувати» позитивне слово. Фото взято з сайту img0.liveinternet.ru

Серед пар слів-антонімів особливої пошани у дослідників завоювали такі пари слів: радість - смуток, добро - зло, сміх - сльози, щастя - горе, мудрість - дурість, хоробрість - боягузтво, добре - погано, працьовитість - лінощі, безкорисливість - жадібність, правда - обман, вірність - зрада.

Відповідно до недавніх досліджень, жінка вимовляє приблизно 20 тисяч слів на день - в три рази більше, ніж чоловік. Жінки також говорять набагато швидше чоловіків, витрачають більше сил на плітки і отримують задоволення від звучання свого власного голосу.

Джерело rosbalt.ru


Інші новини розділу