Медики закликають відмовитися від вакцинації через ін’єкції Автор: Lesly · Опубліковано: 20.01.2010 08:49 · Розділ: Медицина

Введення вакцини методом скарифікації (через подряпини на шкірі) викликає більш сильну імунну реакцію в порівнянні із вакцинацією через ін’єкції, стверджують американські дослідники. Крім того, при скарифікації викликається негайна реакція-відповідь організму навіть за умови введення у 100 разів меншої дози вакцини ніж при звичайному щепленні.

Вперше скарифікація була застосована в медицині близько 2 століть назад для щеплення проти віспи. Сьогодні ж практично всі вакцини вводяться через ін'єкції, говорять дослідники.

Провівши серію досліджень, фахівці прийшли до висновку, що для вироблення імунітету більш ефективно та важливо "познайомити" Т-лімфоцити (клітини, що виконують функцію регуляції імунітету) з потенційними "загарбниками" ніж змушувати організм виробляти антитіла у відповідь на введення чужорідних хвороботворних організмів з вакциною.

Основне завдання лімфоцитів полягає у виявленні та знешкодженні хвороботворних мікроорганізмів. Фото взято з сайту wikipedia.org
Основне завдання лімфоцитів полягає у виявленні та знешкодженні хвороботворних мікроорганізмів. Фото взято з сайту wikipedia.org

"Висновки дослідження свідчать про чудодійні властивості поверхневого шару шкіри, здатного викликати потужні захисні реакції після найменшого контакту зі збудником", - розповідає старший дослідник, дерматолог, доктор Томас Капер.

"Здатність вакцини, що потрапляє в організм через незначні ушкодження шкіри, викликати настільки сильну реакцію-відповідь – це абсолютно нове відкриття, яке повинне змусити нас переглянути наші уявлення про вакцинацію при всіх інфекційних хворобах, а також ракових захворюваннях, - зазначив Капер. – Зрештою, наша імунна система еволюціонувала протягом мільйонів років, щоб реагувати на інфекції при контакті з пошкодженою шкірою, а не при внутрішньом’язовому введенні".

У ході експериментів, Капер та його колеги виявили, що вакцини проти вірусу коров’ячої віспи, введенні через скарифікацію, забезпечують набагато вищий ступінь захисту ніж ін’єкції тієї ж вакцини. До аналогічних висновків медики прийшли, вводячи різними методами в організм тварин вакцини проти росту пухлин меланоми.

"Знання, які ми отримали вивчаючи реакцію організму при скарифікації та ін’єкціях, стануть нам в нагоді для розробки нових, більш ефективних вакцин проти грипу, ВІЛ, малярії та інших інфекційних і вірусних захворювань, - підсумовує Капер. – Крім того, ми повинні продовжувати дослідження для розробки потужної вакцини проти раку. А надію на успішне завершення цих пошуків нам дають результати експериментів з вакциною проти меланоми."

Джерело: cbc.ca


Інші новини розділу