Супутник ALI сфотографував на дні океану "синю діру" Автор: Вікторія · Опубліковано: 08.04.2009 17:18 · Розділ: Цікаві факти

Унікальний об'єкт потрапив в об'єктив супутника ALI. Це Велика синя діра на тлі Белійського Бар'єрного рифу.

Кольори цих коралових атолів, фіолетовий, ясно-блакитний і аквамариновий, вони є набагато світлішими, ніж їх темно-синій океан, що оточує їх. Атол Лайтхаус-ріф, де комбінація блідих кольорів корала і неглибокої морської води створює гру зелено-блакитних тіней. У середині цього світлого острівця, можна побачити величезне коло темно-синього кольору.

Цей унікальний об'єкт, відомий як Велика синя діра (не плутати з чорною дірою), має приблизно 300 м в діаметрі та 125 м в глибину. Історія Великої діри починається з льодовикового періоду, коли велика кількість води планети перемістилась у льодовики.

В той час на місці Великої синьої діри знаходилася система вапнякових печер всередині яких сформувалися цікаві сталактити. Потім клімат на Землі потеплішав, вода затопила печери, а їх склепіння стало круглим як лійка.

Фото взято з сайту infox.ru
Фото взято з сайту infox.ru

Сталактити добре збереглися під водою до теперішніх днів і приваблюють дайверів зі всього світу. Відомий французький дослідник Світового океану Жак-Ів Кусто в 1972 році виміряв глибину діри і підтвердив теорію її утворення. Винахідник акваланга включив об'єкт в список десяти найкращих місць для дайвінгу.

Дослідників приваблює не лише унікальний підводний рельєф Великої синьої діри, але і представники тваринного світу. Зокрема, там можна зустріти декілька видів акул.

Cаму діру оточує світле тонке кільце. Велика синя діра — найбільший об’єкт водного світу. У 1996 році Лайтхаус-ріф був включений в cписок об'єктів усесвітньої спадщини ЮНЕСКО у складі Белійського Бар'єрного рифа — найбільшого в Атлантичному океані і другого за величиною після австралійського Великого Бар'єрного рифа.

Джерело infox.ru


Інші новини розділу