Єгипетські фараони літали на примітивних планерах Автор: Вікторія · Опубліковано: 19.01.2010 17:36 · Розділ: Наука

Серед 150 тисяч експонатів, зібраних в Каїрському археологічному музеї, є один, що привертає особливу увагу. Це дивна дерев'яна пташка довжина якої сягає 14 сантиметрів.

У неї є одна цікава особливість, що відрізняє її від численних іграшок, які робили єгиптяни за кілька тисяч років до нашої ери. Хвостик у неї розташований не горизонтально, як у всіх птахів, а вертикально, як у планерів і літаків.

Знайшли дерев'яну модель в пісках пустелі біля Саккари, де стоїть перша з пірамід - східчаста гробниця фараона Джосера. Єгипетський вчений, Халіл Месіах назвав статуетку моделлю планера. Фахівці з літакобудування, уважно вивчивши співвідношення параметрів цієї фігурки, заявили, що вони повністю збігаються з параметрами сучасних літаків. А геометрія крила «пташки» навіть виявилася майже повністю адекватна контурам площин американського транспортного літака «Геркулес».

Неймовірно точне відтворення гелікоптерів, танків та, ймовірно, космічних апаратів серед настінних ієрогліфів, виявлених в Абідосі, роблять цілком прийнятним припущення про те, що стародавні єгиптяни були знайомі з авіацією.
Неймовірно точне відтворення гелікоптерів, танків та, ймовірно, космічних апаратів серед настінних ієрогліфів, виявлених в Абідосі, роблять цілком прийнятним припущення про те, що стародавні єгиптяни були знайомі з авіацією.

«Пташку» випробували в аеродинамічній трубі, і вона дійсно показала високі польотні якості. Однак, доктор Месіах не задовольнився заявами фахівців про схожість «пташки» з літаком. За зразком своєї знахідки він побудував експериментальний планер, і той полетів!

Виходить, що археологи знайшли в єгипетських пісках діючу модель планерів, які виготовляли не менше 40 століть тому. Отже, авіація існувала ще за часів Середнього царства.

Деякі дослідники переконані, що ці ієрогліфи служать беззаперечним доказом існування високотехнологічної людської цивілізації, яка існувала задовго до відомої нам Єгипетської ери. Фото взято з сайту enterprisemission.com
Деякі дослідники переконані, що ці ієрогліфи служать беззаперечним доказом існування високотехнологічної людської цивілізації, яка існувала задовго до відомої нам Єгипетської ери. Фото взято з сайту enterprisemission.com

Не встигли археологи прийти до себе від несподіваної знахідки моделі стародавнього єгипетського планера, як на них "звалилося" ще одне сенсаційне відкриття. Історик Вільям Дейч несподівано заявив, що єгипетський фараон Тутанхамон загинув 3300 років назад в авіакатастрофі. На його думку, стародавні єгиптяни піднімалися в повітря на примітивних планерах.

Однією з таких приголомшливих заяв, за словами Вільяма Дейча, стало детальне вивчення мумій владик Стародавнього Єгипту: «Цікаво зауважити, що багато членів царської сім'ї Стародавнього Єгипту, включаючи Тутанхамона, померли з переламаними ногами та множинними ранами, ніби їх смерть сталася в результаті падіння з великої висоти. Оскільки польоти вважалися в Єгипті божественним справою, то вони були привілеєм членів царської родини».

Потім Дейч почав вивчати зображені на численних малюнках і фресках дивні предмети - літальні машини. Дослідник пішов шляхом, прокладеним Халілом Месіахом. Він виготовив чимало моделей апаратів, зображених на фресках, і виявилося, що багато з них чудово "почувалися" в повітрі.

Джерело rin.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.