Аналітики назвали найбільш депресивний день 2010-го року Автор: Вікторія · Опубліковано: 18.01.2010 15:47 · Розділ: Цікаві факти

Найбільш депресивним днем 2010 року може вважатися сьогоднішній день. Про це повідомляє британське видання The Daily Mail, опираючись на результати дослідження, проведеного компанією FirstCare. Відповідно до дослідження, саме сьогодні накладаються відразу кілька факторів, що негативно впливають на емоційний стан людини.

Зокрема, психолог та фахівець в області депресій, Кліф Арнал, вивів математичну формулу для визначення "сумного" понеділка.

18 січня найдепресивніший день 2010 року. Фото взято з сайту dni.ru
18 січня найдепресивніший день 2010 року. Фото взято з сайту dni.ru

Вчений у своїх розрахунках спирається на шість чинників, які дуже важливі для середньостатистичної людини. Це погода; борги; кількість днів, що пройшли після свят; кількість днів, що пройшли від провалу планів; почуття, що потрібно щось змінювати; відсутність стимулів. Найбільше вплив цих чинників посилюється 21 січня.

При цьому Арнол запевняє, що більшості цих чинників, якім впливають на настрій, цілком можна уникнути - потрібно перестати плакати і почати шукати позитив. «Якщо ви постійно ниєте і скаржитеся на погоду або маленькі аліменти, зупиніться! Це нудно! - Закликає психолог. - Думайте про хороші речі, що відбуваються у вашому житті. Якщо одна з кінцівок не працює, то переключіть увагу на три інші!»

Якщо не брати до уваги, що понеділок сам по собі для багатьох є «важким» днем, а також традиційної для цієї пори року післясвяткової депресії, на настрій зараз можуть негативно впливати і арктичні холоди, що панують цими днями в Західній Європі.

Аналітики компанії рекомендують керівникам фірм всіляко підбадьорювати в цей день своїх співробітників, щоб уникнути спаду продуктивності праці.

Раніше британські вчені вирахували, що 26 жовтня є найбільш малопродуктивним, з точки зору роботи, днем. Дослідники заявляють про зниження продуктивності праці в цей день на 50%. А виною всьому є наближення зими.

Саме цей факт є причиною того, що співробітники впадають в депресію, гірше справляються зі своїми обов'язками або зовсім ігнорують роботу.

Джерело gazeta.ru


Інші новини розділу