Корейці розробили робота-покоївку Автор: Вікторія · Опубліковано: 19.01.2010 14:44 · Розділ: Нові технології

Південнокорейські вчені розробили робота-покоївку, який здатен самостійно переміщуватися, вміє прибирати, складати одяг в пральну машину, розігрівати їжу в мікрохвильовій печі, готувати тости і т. д.

Мahru-Z забезпечений гуманоїдним тілом; він може повертати голову та ходити. Завдяки тривимірному зору та рукам з шістьма пальцями, новинка здатна самостійно визначити, що потрібно зробити і з легкістю справитися з поставленими завданнями.

Мahru-Z. Фото взято з сайту france24.com
Мahru-Z. Фото взято з сайту france24.com

Співробітники Корейського інституту науки і техніки, які створили Mahru-Z, вважають це найбільшою перевагою свого творіння. На їхню думку, це найбільш досконалий робот по імітації людських рухів, тому його можна використовувати не тільки в побуті, але і в умовах, небезпечних для «біологічного життя».

Зріст "покоївки", що здатна працювати в парі зі своєю попередницею Mahru-M, становить 130 см, вага - 55 кг. На щастя, обома можна керувати за допомогою одного сервера.

На розробку Mahru-Z було затрачено два роки. Дата початку комерційного виробництва поки не оголошена.

Корейський інститут науки і техніки «захопився» створенням роботів у 2006 році. Щорічно на наукові пошуки та дослідження в цій галузі затрачується 3,5 млн. дол. США.

Джерело france24.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.