Голландські вчені напоять країну молоком кроликів Автор: Вікторія · Опубліковано: 19.01.2010 11:35 · Розділ: Цікаві факти

Щоб отримати можливість скористатися цілющими властивостями кролячого молока, голландські вчені вже тривалий час працюють над створенням ферми кроликів молочної породи. Перше комерційне доїння кроликів за допомогою спеціально адаптованих восьмисоскових апаратів вже проводиться на одній з ферм Голландії.

Ці кролики генетично модифіковані: в структуру їх ДНК був включений людський ген. Це означає, що їх молоко містить білок C1-інгібітор. C1 допомагає боротися з різними запалення в організмі, а його відсутність є досить небезпечною.

Незабаром Голландія питиме молоко кроликів. Фото взято з сайту thegazz.com
Незабаром Голландія питиме молоко кроликів. Фото взято з сайту thegazz.com

Згаданий молочний білок призначений для запобігання відторгнення органів при їх трансплантації і для відновлення тканин, пошкоджених після інсультів та інфарктів, а також для надання допомоги жертвам автокатастроф, у яких є травматичні гематоми на внутрішніх органах. C1 можна отримувати з крові людини і тварин, але цей процес дуже дорогий і несе в собі ризик забруднення і зараження вірусами, такими як СНІД або хвороба Крейтцфельдта-Якоба (коров'ячий сказ, що вражає людину). Подібні питання не виникають, коли мова йде про високотехнологічні кролячі ферми.

Хіларі Лонгхерст, імунолог з клініки Бартс в Лондоні, говорить: «Ця терапія здатна кардинально змінити життя багатьох хворих людей».

Для задоволення попиту на унікальне кроляче молоці планується відкрити ще кілька ферм, оскільки в подібних умовах молоко з С1 можна виробляти значно дешевше і в необмежених кількостях. А білий кролик новозеландської породи може давати до 140 мл молока на добу.

Джерело rosbalt.ru


Інші новини розділу