Криза в Росії тільки розпочинається Автор: Вікторія · Опубліковано: 08.04.2009 13:44 · Розділ: Економіка

Росія стоїть на порозі банківської кризи. Таку заяву сьогодні зробив на прес-конференції у Вищій школі економіки голова Ощадбанку Герман Греф. "Банківська криза зараз на самому початку", - попередив Греф. Колишній керівник МЕРТ пояснив, що минулої осені банківської кризи в країні, по суті, не було, оскільки банки не були задіяні в операціях з похідними фінансовими інструментами.

Греф нагадав, що у вересні 2008 р. на засіданні російського уряду він дав прогноз про зниження ВВП на 4% у 2009 році та можливого падіння в банківському секторі на 18,8%. "Тоді всі над цим сміялися, але зараз це абсолютно реальні цифри, які, мабуть, будуть реалізовані", - підкреслив він.

Голова Ощадбанку також вказав на причини, без усунення яких підйом російської економіки неможливий. "Повільне ухвалення рішень і ослаблення регулятивних вимог веде до накопичення боргів. Темпи зростання простроченої заборгованості складають близько 20% кожного місяця.

Екс-міністр порадив банкам бути акуратніше із позиками. "Недавно розпочалося абсолютне падіння кредитного портфеля банківської системи і намагатися його утримати в позитивній шкалі неможливо, - пояснив Герман Греф.

Перший Віце-Прем'єр Уряду РФ Ігор Шувалов вважає, що Росія знаходиться в кращому стані ніж європейські країни або Сполучені Штати. "США реагують, але не так гнучко. Ми пережили більший шок, але ми еластичніші", - заявив він.

Шувалов також підкреслив тимчасові рамки сьогоднішньої нестабільності. "Фінансова криза може тривати три роки", - заявив політик.

Джерело utro.ru


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.