В Еквадорі виявлено прозорих жаб і крихітного гекона Автор: Вікторія · Опубліковано: 18.01.2010 17:41 · Розділ: Природа

У тропічних лісах Еквадору відкрито кілька десятків нових видів тварин. Одних тільки жаб в мікроареалі Cerro Pata de Pájaro біологи на чолі з Полом Гамільтоном з організації Reptile & Amphibian Ecology International виявили 30 видів.

Наприклад, було знайдено змію, яка харчується слимаками, і яку раніше зустрічали тільки в Панамі, три нових види саламандр без легень, а також бушмейстера - найдовшу гадюку в світі. Серед найбільш вражаючих знахідок вчені називають так звану скляну жабу, яка має прозоре тіло та крихітного гекона, що з легкістю поміщається на кінчику олівця.

Крихітний гекон. Фото взято з сайту biodiversityphotography.smugmug.com
Крихітний гекон. Фото взято з сайту biodiversityphotography.smugmug.com

Майже всі виявлені в еквадорському лісі жаби відкладають яйця не у воді, а на деревах. Причому з ікри з'являються зменшені копії дорослих особин, які за величиною трохи більші голівки шпильки.

Пата де Пахаро (Pata de Pájaro) - це невелика гора поблизу Тихого океану, оточена тропічними лісами. На її верхівці росте вологий гірський ліс, що не перевищує 3 км в ширину, проте дає притулок для 14-30 нових видів фауни, яких немає більше ніде у світі.

Скляна жаба. Фото взято з сайту newscientist.com
Скляна жаба. Фото взято з сайту newscientist.com

Всі нові види, виявлені в Еквадорі, перебувають під загрозою зникнення: гірський ліс нещадно вирубується під пасовища для худоби, тут ведуться активні лісозаготівельні роботи і відстрілювання тварин. Крім того, на лісову рослинність негативно впливає глобальне потепління, і разом з лісом зовсім скоро можуть зникнути всі його мешканці.

Раніше на горі Pata de Pájaro біологи знайшли понад 140 видів рептилій і амфібій, а також чотири невідомих науці види палочників.

Джерело reptilesandamphibians.org


Інші новини розділу