Духовий інструмент австралійських аборигенів позбавляє від астми Автор: Вікторія · Опубліковано: 18.01.2010 14:49 · Розділ: Цікаві факти

Медики знайшли новий засіб для лікування астми. Виявляється, напади задухи проходять, якщо хворий грає на діджеріду, музичному духовому інструменті австралійських аборигенів.

Дослідження, проведене співробітниками Університету Південного Квінсленду (Австралія), показало, що регулярні заняття на діджеріду полегшують дихання астматиків і поліпшують стан їх здоров'я в цілому.

У ході експерименту десять хлопчиків-аборигенів протягом шести місяців відвідували уроки гри на діджеріду. Після закінчення цього періоду, з'ясувалося, що їх респіраторні функції значно покращилися.

Абориген та діджеріду. Фото взято з сайту telegraph.co.uk
Абориген та діджеріду. Фото взято з сайту telegraph.co.uk

За словами вчених, цьому сприяло глибоке і циркулярне (безперервне) дихання, необхідне для того, щоб інструмент видавав звуки.

Цікаво, що дівчатка в дослідженні не брали участь - у багатьох аборигенних племенах Австралії діджеріду вважається виключно «чоловічим» інструментом. А позбутися симптомів астми дівчата і жінки можуть, якщо будуть брати уроки вокалу. Досліди довели, що спів істотно полегшує стан астматиків обох статей.

Діджеріду виготовляється із шматка стовбура евкаліпта довжиною до 3 метрів, серцевина якого виїдена термітами. Мундштук може бути оброблений чорним бджолиним воском. Інструмент зазвичай розписується і прикрашається зображеннями тотемів племені.

Джерело telegraph.co.uk


Інші новини розділу