У подвійних системах можуть існувати кілька поколінь планет Автор: Вікторія · Опубліковано: 18.01.2010 13:51 · Розділ: Наука

Хагаі Перец (Hagai B. Perets), дослідник з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики (США), висловив припущення про те, що в деяких подвійних системах повинні існувати планети різних поколінь.

Ідея вченого проста. Перше покоління планет в подвійній системі формується стандартним чином, на основі протопланетного диска. У ході розвитку системи одна з зірок, що наближається до завершального етапу еволюції, може передавати речовину компаньйонові, формуючи у нього «додатковий» акреаційний диск, що створює умови для формування другого покоління планет.

Моделювання утворення подвійної системи. Фото взято з сайту compulenta.ru
Моделювання утворення подвійної системи. Фото взято з сайту compulenta.ru

Вірогідність повторення описаного процесу в майбутньому також досить велика, оскільки, новоутворена зірка також здатна повертати раніше "запозичену" речовину, що у свою чергу, має привести до появи третього покоління планет.

Виявити такі системи, як запевняє автор, не так складно. Оскільки з часом відстань між компаньйонами змінюється, ті планети, радіуси орбіт яких виділяються на тлі «звичайних» небесних тіл, повинні ставати кандидатами для віднесення до наступного покоління.

Крім того, друге покоління може формуватися в умовах низької концентрації важких елементів (наприклад, у кульових зоряних скупченнях), неприйнятних для першого. Справа в тому, що вміст цих елементів у речовині, яка "скидається" зіркою, дуже високий. Ще однією відмінністю є те, що більш молоді планети можуть мати нахилену орбітальну площину і несподівано високу масу.

У своїй роботі дослідник вказав кілька подвійних систем, в яких, ймовірно, знаходяться планети другого покоління. На його думку, найбільший інтерес представляють системи PSR B1620-26, Gl 86 і HD 27442.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.