Очний тест допоможе виявити хворобу Альцгеймера Автор: Вікторія · Опубліковано: 18.01.2010 08:48 · Розділ: Медицина

Простий очний тест допоможе виявити хворобу Альцгеймера й інші захворювання мозку ще до того, як з'являться перші симптоми.

Методика передбачає використання флуоресцентних маркерів, що прикріплюються до мертвих клітин, які можна побачити в сітківці (виглядають як зелені крапки, що світяться, оскільки абсорбують флуоресцентний барвник). Вони можуть бути одним з перших доказів відмирання клітин мозку. Дослідження проводилися на мишах, але найближчим часом, тобто вже в цьому році, планується почати випробування на людях.

Сітківка і мертві клітини, позначені зеленим кольором. Фото взято з сайту mysciencestyle. com
Сітківка і мертві клітини, позначені зеленим кольором. Фото взято з сайту mysciencestyle. com

Розробники нового очного тесту - співробітники Інституту офтальмології при Університетському коледжі Лондона (Великобританія). За словами професора Франчески Коредейро, яка керувала дослідженням, сьогодні мало хто здогадуються про те, що сітківка - це висунута на периферію тканина мозку, за якою можна судити про стан усього мозку в цілому.

Коредейро сподівається, що медичні установи візьмуть новий очний тест на озброєння вже через п'ять років. Лікарі зможуть не тільки виявляти хворобу Альцгеймера ще в зародку, але і стежити за прогресом недуги, порівнюючи кількість мертвих клітин у сітківці кожні кілька тижнів.

Крім того, однією з ознак хвороби Альцгеймера може бути втрата нюху. Результати експериментів на гризунах показали, що амілоїдні бляшки утворюються в першу чергу в тій ділянці мозку, яка відповідає за розпізнавання запахів.

Джерело a42.ru


Інші новини розділу