Путч у Молдові Автор: Вікторія · Опубліковано: 08.04.2009 11:04 · Розділ: Політика

Президент Молдови, Володимир Воронін у зверненні до співвітчизників дав жорстку оцінку подіям, що відбуваються в Кишиневі, звинувативши "путчистів" у знищенні молдавської держави.

"Все, що було зроблене ними протягом останньої доби – це захоплення будівлі адміністрації президента, штурм парламенту, глузування над молдовським прапором, – не може кваліфікуватися інакше, ніж путч. Влада в Молдові не дозволить нікому і далі нехтувати правом, та втоптати в бруд нашу демократію.»

Фото взято з сайту AP ©
Фото взято з сайту AP ©

Вуличний безлад в Кишиневі розпочалися з мітингу опозиції, невдоволеної підсумками недільних парламентських виборів. Компартія, очолювана Вороніним, набрала 50% голосів і, таким чином, отримала право самостійно затвердити новий уряд і президента. Опозиція оголосила вибори сфальсифікованими.

Вгамувати мітингуючих вдалося лише вночі. На вечірній зустрічі з іноземними послами Воронін попросив нагадати громадськості про висновки спостерігачів, які визнали недільні вибори легітимними, і призвав Захід втрутитися у врегулювання ситуації.

На думку провідного експерта аналітичного центру Європейської ради із зовнішніх зв'язків, Ендрю Вілсона, насильницька "революція нетерпимості" (Twitter revolution) відрізняється від української "помаранчевої революції". "На цей раз натовп розгніваний не перемогою на виборах завдяки хитрощам різного роду, а зростаючою корупцією в рядах правлячої Комуністичної партії, її розворотом у бік Росії і навислою економічною кризою", – говорить експерт.

Росія, ЄС і ООН висловилися за швидке мирне врегулювання конфлікту. Дмитро Медведєв в телефонній розмові з молдавським колегою призвав до відновлення правопорядку і дотримання конституційних норм.

Генсек ООН, у свою чергу, виразив "тверде переконання, що будь-які розбіжності відносно результатів виборів мають бути вирішені мирним шляхом". Головуюча в ЄС Чехія та її верховний представник по загальній зовнішній політиці і безпеці Хавьер Солану виступили з аналогічними поглядами. МЗС Румунії також закликав конфліктуючі сторони утриматися від провокацій, вказавши на недопустимість насильства проти державних інститутів.

Коментатори, у свою чергу, задаються питанням про те, що станеться в разі падіння останнього комуністичного режиму пострадянського простору і чи зможе акція, направлена проти цього режиму, перерости в нову велику війну в Придністровському регіоні. При сприятливому для опозиції результаті справ і усуненні комуністів від влади, вплив Румунії на регіон, поза сумнівом, зросте – і тоді з Придністров'ям розмовлятимуть інакше. Спостерігачі не виключають, що в цьому випадку Кишинів, користуючись підтримкою Румунії (до речі,що входить в НАТО) спробує здійснити анексію цієї території, зі всіма витікаючими наслідками.

Джерело utro.ru


Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.