В Ефіопії запускають гідроелектростанцію Gilgel Gibe II Автор: Вікторія · Опубліковано: 18.01.2010 09:50 · Розділ: Нові технології

В Ефіопії готується до запуску нова гідроелектростанція. Проект реалізується в рамках програми Gilgel Gibe, завдяки якій протягом лічених десятиліть країна може перетворитися з бідного постачальника кави на найбільшого експортера електроенергії на африканському континенті.

Спочатку на річці Омо з'явився каскад гребель Gibe I. Гідроелектростанція Gilgel Gibe II, яка споруджується неподалік від гребель, буде виробляти 420 МВт енергії, отримуючи воду по підземному каналу від дамби Gibe I. Передбачається, що після цього, до 2012 року, буде побудована ще одна ГЕС, Gilgel Gibe III, яка розташується нижче за течією Омо. Проектна висота її греблі - 240 метрів, потужність - 1 800 МВт.

Будівництвом Gilgel Gibe II займалися німецькі підрядники. Фото взято з сайту compulenta.ru
Будівництвом Gilgel Gibe II займалися німецькі підрядники. Фото взято з сайту compulenta.ru

На думку критиків проекту, дамби і ГЕС можуть завдати шкоди навколишньому середовищу і людям, що живуть уздовж ріки. На що уряд резонно зауважує: ГЕС дозволять забезпечити убогу країну безперебійним енергопостачанням. Крім того, Ефіопія має намір експортувати електроенергію в сусідні держави, і про готовність стати покупцями вже заявили Джібуті, Кенія і Судан.

Ефіопія - найстаріша християнська країна в Африці і одна з найдавніших держав світу. У 1936-1941 роках була частиною колонії Італійська Східна Африка. Головна галузь економіки - сільське господарство, що забезпечує 85% робочих місць і 62% експорту країни. На частку кави в 2001-2002 роках тут припадало 39,4% експорту.

Ефіопія вважається головним африканським постачальником кави сорту Arabica; друга важлива експортна культура - чай. Маючи великі агрокліматичні зони і різноманітні ресурси, країна вирощує та обробляє всі типи злаків, багато видів арахісу, квітів, фруктів і овочів.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.