Людина ілюзорно наближує до себе бажані предмети Автор: Вікторія · Опубліковано: 15.01.2010 16:41 · Розділ: Наука

Психологи з Нью-Йоркського і Корнеллського університетів (обидва - США) експериментально довели, що людина «настроює» сприйняття навколишнього простору, керуючись актуальними бажаннями.

У першому з проведених дослідів взяли участь 90 студентів. Добровольців поділили на дві групи: тим, хто потрапив у першу, запропонували питну воду, а студентам з другої групи довелося з'їсти деяку кількість сухариків посипаних сіллю. Після цього, учасникам пропонувалося оцінити свій «рівень спраги» за семибальною шкалою. Не дивно, що у другій групі він виявився вищим. Потім добровольців саджали на відстані близько 90 см від пляшки з водою і просили вказати, як далеко вона знаходиться. Середня оціночна відстань у першій групі дорівнювала 71, а в другій - 64 см.

Ілюзорне наближення бажаних предметів стимулює людину, і вона прагне якомога швидше досягти бажаного обєкта, щоб задовільнити свої потреби. Фото взято з сайту business-opportunities.biz
Ілюзорне наближення бажаних предметів стимулює людину, і вона прагне якомога швидше досягти бажаного обєкта, щоб задовільнити свої потреби. Фото взято з сайту business-opportunities.biz

Предмет бажань з другого експерименту вже не був пов'язаний з фізіологічними потребами. Дослідники запросили 120 студентів і точно так само розділили їх на дві групи. Учасники ставали на відстані 140 см від столу, на якому лежала банкнота номіналом 100 доларів, і оцінювали відстань, яка відділяє їх від неї. У студентів з другої групи при цьому був шанс забрати банкноту собі, для цього треба було всього лише витягнути карту з колоди, яка знаходилася поряд, і якщо вона співпадала з тією картою, яку добровольці називали до початку експерименту, гроші переходили у їхню власність.

Результати цього досліду не дуже відрізнялися від отриманих раніше. Учасники з першої групи вважали, що від грошей їх відділяє 150 см, а з другої - 130 см.

У всіх інших експериментах було зафіксовано аналогічні залежності. На думку дослідників, виявлений ними ефект пояснюється досить просто: ілюзорне наближення бажаних предметів стимулює людину, і вона прагне якомога швидше досягти бажаного об'єкта, щоб задовільнити свої потреби.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.