На острові Калімантан виявлено новий вид птахів Автор: Вікторія · Опубліковано: 15.01.2010 10:56 · Розділ: Природа

У тропічних лісах на острові Калімантан виявлено новий вид птахів. Першим невідомого птаха помітив біолог з Університету Лідса (Великобританія), Річард Уебстер, що працював минулого літа в одній із заповідних зон Малайзії.

Вперше маленьку сіру пташку з білими колами навколо очей і мітками на грудях та черевці, яка за розмірами не перевищує горобця, застали за трапезою: істота мирно сиділа на дереві і клювала квіти омели. Пізніше було встановлено, що птах, якого дослідники попередньо віднесли до роду dicaeum, харчується тільки омелою. Наступного разу орнітологів привабив спів, що як виявилося, належав вже знайомій сірій пташці.

Птах роду dicaeum. Фото взято з сайту nationalgeographic.com
Птах роду dicaeum. Фото взято з сайту nationalgeographic.com

Девід Едвардс, тропічний еколог з того ж вузу, по фотографії ідентифікував птаха як представника невідомого виду. Наукову назву йому поки не присвоєно, оскільки орнітологи ще не мають достатньо інформації про цих пернатих.

Калімантан, що в роки англійського колоніального панування називався Борнео, поділений між трьома країнами - Малайзією, Індонезією та Брунеєм. Це третій за величиною острів у світі, де до цього часу у природних умовах проживають орангутанги, слони, носороги, а також такі унікальні тварини, як димчастий леопард, сонячний ведмідь, борнейский гібон і дика лисиця бантенг.

Загалом, в лісах Калімантану проживають більше двохсот видів рідкісних і зникаючих птахів, 150 видів рептилій і амфібій, а також близько ста видів ссавців.

Джерело bbc.co.uk


Інші новини розділу