Вчені знайшли у кішок ген "смугастості" Автор: Вікторія · Опубліковано: 15.01.2010 15:44 · Розділ: Цікаві факти

Вченим вдалося ідентифікувати гени, відповідальні за смужки на шкурі домашніх кішок. Очікується, що це відкриття допоможе створити ефективні засоби для лікування захворювань шкіри у людей.

Дослідження вперше продемонструвало, що за появу плям, смуг та інших "малюнків" на шерсті у домашніх кішок відповідають три різні гени. Місце знаходження двох генів встановити вдалося; в майбутньому це дасть можливість медикам розібратися в причинах людських шкірних захворювань.

Виявлено генсмугастості у кішок. Фото взято з сайту art.mau.ru
Виявлено генсмугастості у кішок. Фото взято з сайту art.mau.ru

У ході експерименту фахівці схрестили домашніх котів різного забарвлення і простежили, які батьківські риси успадковують нащадки. У кошенят, народжених в ході експерименту, були зібрані генетичні зразки, з яких дослідники виділили різні молекулярні маркери.

Результати аналізу показали, що деякі маркери завжди успадковувалися кошенятами, за рахунок чого на їхній шкурі з'являлися мітки певного типу. Таким чином, можна зробити висновок про те, що маркери і гени, відповідальні за наявність плям і смуг на шерсті, розташовані на одній ділянці геному.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу