Китай витратить 124 мільярди доларів на охорону здоров'я Автор: Вікторія · Опубліковано: 07.04.2009 14:26 · Розділ: Медицина

Китай оприлюднив план реформи національної системи охорони здоров'я, метою якої є забезпечення доступу до дешевої та якісної медичної допомоги для 1,3-мільярдного населення країни.

Передбачається, що це завдання буде виконано до 2020 року. Державне фінансування першого етапу реформи з 2009 по 2011 рік складе 850 мільярдів юанів (124 мільярди доларів).

Однією з головних проблем системи охорони здоров'я Китаю, є її нерівномірний розвиток. Стан і технічне забезпечення медичних центрів великих міст є набагато кращим, порівняно з рівнем сільських лікарень.

Китай планує будівництво 29 тисяч міських лікарень, з них 5 тисяч - переобладнати. У великих містах буде переобладнано 3,7 тисяч поліклінік і 11 тисяч медпунктів. Окремим пунктом програми є відновлення системи медичної допомоги сільському населенню. Протягом трьох років уряд планує забезпечити пунктами медичної допомоги кожне селище.

Фото взято з сайту medportal.ru
Фото взято з сайту medportal.ru

Уряд Китаю планує підвищити державне фінансування медичного страхування населення. Зокрема, з наступного року субсидії на медичну страховку безробітних жителів міст і сільської місцевості будуть збільшені на 50 відсотків і досягнуть 120 юанів (17,5 доларів) на особу.Згідно з трирічним планом реформи, до 2011 року базовим медичним страхуванням буде забезпечено 90 відсотків жителів Китаю.

Джерело medportal.ru


Інші новини розділу