На Марсі "ростуть" дерева Автор: Вікторія · Опубліковано: 14.01.2010 15:47 · Розділ: Наука

Камері HiRISE, встановленій на апараті Mars Reconnaissance Orbiter, вдалося зробити декілька цікавих знімків Червоної планети. На одному з них, фахівці NASA розгледіли темні утворення, що нагадують за формою дерева.

Вчені вважають, що це всього лише сліди зсувів, що з'явилися в результаті випаровування шару замерзлого вуглекислого газу з поверхні Марса з настанням весни.

Пісок витіснявся з гребенів марсіанських дюн вниз, залишивши темні смуги. Фото взято з сайту dailymail.co.uk
Пісок витіснявся з гребенів марсіанських дюн вниз, залишивши темні смуги. Фото взято з сайту dailymail.co.uk

В Європейському космічному агентстві завершили відбір російської частини екіпажу, який візьме участь в експерименті «Марс-500» з моделювання польоту на Червону планету. Імена учасників поки не розголошуються. Крім чотирьох росіян організаторам належить відібрати ще двох європейців, які разом і складуть «марсіанський» екіпаж.

Планується, що добровольці проведуть в спеціальному закритому комплексі в цілому 520 днів. З них 250 днів буде моделюватися політ на Червону планету, 240 днів - зворотний шлях, а протягом 30 днів учасники експерименту будуть брати участь в роботі на «марсіанській» поверхні. Спеціально для останнього етапу вчені побудували модуль, що імітує роботу на поверхні планети. Всі модулі розташовуються в Інституті медико-біологічних проблем Російської академії наук.

Основною метою експерименту є вивчення психологічних труднощів взаємодії групи людей під час тривалих космічних перельотів. При цьому багато факторів справжнього космічного польоту не моделюються: наприклад, невагомість і радіаційний вплив. Це вже третя імітація польоту на Марс, але найтриваліша. У 2008 році «космонавти» провели в ізоляції 2 тижні, а в минулому році - 105 діб.

У різних країнах вже кілька десятиліть обговорюється експедиція на планету, де, на думку вчених, теоретично можуть існувати умови для життя. Втім, американські фахівці вважають, що відправитися на Марс можна буде лише після створення космічної станції на Місяці, де буде можливо дозаправити кораблі для продовження польоту.

Джерело rosbalt.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.