Енергетичні напої небезпечні для чоловіків Автор: Вікторія · Опубліковано: 15.01.2010 08:58 · Розділ: Краса і здоров'я

Співробітники Університету Буффало (США) встановили, що кофеїн набагато сильніше впливає на хлопчиків, ніж дівчаток.

Сьогодні молодь активно вживає газовані енергетичні напої, що містять кофеїн. Однак, як вони впливають на організми, які ростуть і розвиваються, дослідники раніше з'ясувати не намагалися.

Перед початком дослідження нейробіологи вважали, що енергетики сильніше впливають на тих, хто зазвичай споживає багато кофеїну, а статева приналежність тут не має ніякого значення. Однак результати експерименту продемонстрували зворотне: між статтю і пристрастю до енергетичних напоїв існує стійкий зв'язок.

У ході дослідження групі добровольців було запропоновано пограти в комп'ютерну гру. Той, хто протримався найдовше, отримував в нагороду газовану воду з кофеїном. Серед переможців були в основному хлопчики - вони були готові грати як завгодно довго, аби отримати жадану баночку. У дівчаток же інтерес до змагання швидко пропадав.

Хлопці чутливіші до кофеїну, ніж дівчата. Фото взято з сайту ukurier.gov.ua
Хлопці чутливіші до кофеїну, ніж дівчата. Фото взято з сайту ukurier.gov.ua

Чому хлопчики більш залежні від кофеїну, дослідники поки що сказати не можуть. Можливо, вся справа в гормонах та їх впливі на метаболізм кофеїну.

На наступному етапі дослідження нейробіологи мають намір з'ясувати, як впливають енергетики на підлітків на фізіологічному рівні. Поки ж фахівці сумніваються, що кофеїн може серйозно шкодити здоров'ю юнаків (зрозуміло, якщо вони вживають його в розумних кількостях).

Кофеїн може надходити в організм не тільки з кавою, чаєм та енергетичними напоями, а й з шоколадом або лікарськими препаратами. Ця речовина є стимулятором центральної нервової системи, що знімає сонливість і повертає бадьорість. Кофеїн повністю всмоктується в шлунку і тонкому кишечнику протягом 45 хвилин.

Джерело discovery.com


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.