Вперше отримано зображення магнітної петлі в короні зірки за межами Сонячної системи Автор: Вікторія · Опубліковано: 14.01.2010 13:59 · Розділ: Наука

Дослідникам з Національної радіоастрономічної обсерваторії, Айовского університету (США) та Швейцарської вищої технічної школи в Цюріху вперше вдалося отримати зображення магнітної петлі в короні зірки, що лежить за межами Сонячної системи.

Корональні петлі Сонця вивчені досить добре. Достовірно відомо, що ці об'єкти формуються замкнутими магнітними силовими лініями і часто оточують сонячні плями і активні області. Оскільки петлі містять більш щільні та гарячі речовини, порівняно з оточуючою короною, вони характеризуються підвищеною яскравістю.

Вчені зареєстрували таку ж структуру поблизу зорі Алголь, розташованої в сузір'ї Персея на відстані 93 світлових років від Землі. Ця система складається одразу з трьох зірок, причому Алголь A і Алголь B утворюють дуже тісну подвійну систему: вони віддалені одна від одної всього на 9,3 млн. км, що в 16 разів менше відстані між Землею і Сонцем. Алголь B менш масивна і відноситься до субгігантів, тоді як Алголь A - зірка головної послідовності спектрального класу В8.

Результати спостережень за зіркою Алголь, накладені на зображення подвійної системи. Фото взято з сайту nrao.edu
Результати спостережень за зіркою Алголь, накладені на зображення подвійної системи. Фото взято з сайту nrao.edu

Для отримання високоякісних зображень зірки Алголь було затрачено шість місяців інтерферометричних спостережень з використанням масиву High Sensitivity Array, який об'єднує масиви Very Long Baseline Array та Very Large Array, американський радіотелескоп ім. Роберта Берда і німецький радіотелескоп Effelsberg.

На опрацьованому зображенні помітна корональна петля, яка «спирається» на Алголь В і витягується в напрямку більш масивної зірки. При обертанні навколо компаньйона субгігант завжди залишається повернутий до нього однією стороною, а, отже, не змінюється і розташування петлі. Висота зареєстрованого об'єкта приблизно дорівнює діаметру Алголя В, який у три рази перевершує сонячний. За словами дослідників, побачити таку високу корональну петлю вони не сподівалися. Ймовірно, її збільшення викликано впливом зірки-компаньйона.

Джерело nrao.edu


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.