База даних близнюків з'явиться в Британії Автор: Вікторія · Опубліковано: 07.04.2009 12:29 · Розділ: Нові технології

Вчені лондонського Королівського коледжу планують створити базу даних, яка міститиме інформацію про 300 тисяч пар близнюків. За словами експертів, ці дані допоможуть вивчити вплив спадковості і чинників середовища на розвиток захворювань та поведінку людини.

За згодою близнюків в базу будуть включені зразки їх ДНК та медична інформація, надана Національною службою охорони здоров'я Великобританії. Ця служба візьме участь у фінансуванні проекту, розрахункова вартість якого, залежно від підсумкової кількості даних, складе від 6 до 20 мільйонів фунтів стерлінгів.

База даних покликана забезпечити матеріалом наукові дослідження в області спадковості. Велика частина таких досліджень проводиметься з використанням інформації про близнят. Саме вони є унікальним матеріалом для вивчення ролі довкілля і генетичних чинників у формуванні різних індивідуальних особливостей людини (поведінка, характер, схильність до серйозних захворювань).

Фотографія з сайту medportal.ru
Фотографія з сайту medportal.ru

Найбільш простий метод дослідження за допомогою близнят заснований на тому факті, що умови довкілля в зростаючи в одній сім'ї близнят є однаковими. Принципова різниця між ними полягає лише в мірі збігу генів: 100 відсотків – в однояйцевих і близько 50 відсотків – в різнояйцевих.

Число досліджень, що проводяться у світі за допомогою близнюків постійно зростає. Завдяки їм вже отримані цікаві дані про роль спадковості в розвитку захворювань.

Близнята допомогли вченим виявити генетичні чинники розвитку таких серйозних захворювань, як астма, діабет, розсіяний склероз і багато інших. А нещодавно за їх допомогою, американські учені з'ясували, що вік початку статевого життя теж залежить від генів.

Джерела: korrespondent.net, medportal.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.