Зелений чай захищає від раку легенів Автор: Вікторія · Опубліковано: 14.01.2010 08:48 · Розділ: Краса і здоров'я

Зелений чай може захистити від раку легенів, вважають експерти Медичного університету Чун-Шань (Тайвань). Експеримент, в якому взяли участь більше п'ятисот чоловік, показав, що вживання напою хоча б по чашці на день знижує ризик захворіти вп'ятеро, а в курців-любителів зеленого чаю ризик виникнення раку легенів знижується аж у дванадцять разів.

Експерти вважають, що поліфеноли зеленого чаю, можуть бути корисними. Фото взято з сайту compulenta.ru
Експерти вважають, що поліфеноли зеленого чаю, можуть бути корисними. Фото взято з сайту compulenta.ru

Зелений чай виробляється з сушеного листя рослини Camellia sinesis (чайний кущ китайський) і широко вживається по всій Азії. Захворюваність багатьма видами раку на цьому континенті набагато нижча, ніж в інших регіонах світу. Досить велика кількість досліджень показала, що поліфеноли, які містяться в зеленому чаї, зупиняють ріст ракових клітин. Тільки за останні півроку були отримані нові підтвердження того, що зелений чай захищає від раку крові і раку ротової порожнини, не кажучи вже про банальну втому.

Однак, антиракові властивості напою залишаються предметом гарячих дискусій. Ось і цього разу тайванські вчені з'ясували, що велику роль у зниженні ризику раку легенів грає ДНК. У волонтерів (курців та некурців) з певним різновидом гена IGF1 хвороба розвивалася набагато рідше в порівнянні з іншими любителями зеленого чаю. Свої висновки дослідники представили на одній з американських наукових конференцій.

Джерело bbc.co.uk


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.