Дослідники знайшли пояснення появі «аномалій» в даних апарату IBEX Автор: Вікторія · Опубліковано: 13.01.2010 15:42 · Розділ: Наука

Група американських дослідників висунула гіпотезу, яка зв'язує розбіжності між даними апарату НАСА "Дослідник меж міжзоряного простору" (IBEX) та існуючими моделями з тим, що останні не враховують деякі ефекти впливу магнітного поля міжзоряного середовища.

Завдання супутника IBEX, полягає у вивченні меж геліосфери - області дії сонячного вітру. Апарат реєструє високоенергетичні нейтральні атоми (ВНА), які утворюються при взаємодії заряджених частинок сонячного вітру, що віддаляються від Сонця, з міжзоряною речовиною і повертаються у внутрішню область Сонячної системи.

Зображення смуги збільшеної щільності потоку ВНА, отримане методом моделювання. Фото взято з сайту compulenta.ru
Зображення смуги збільшеної щільності потоку ВНА, отримане методом моделювання. Фото взято з сайту compulenta.ru

У жовтні минулого року була представлена карта меж геліосфери, створена на основі даних IBEX. На здивування фахівців, на карті виділяється тонка смуга, щільність потоку ВНА в якій у декілька разів перевищує середнє значення.

Початкова карта меж геліосфери. Фото взято з сайту compulenta.ru
Початкова карта меж геліосфери. Фото взято з сайту compulenta.ru

За версією вчених, в утворенні цієї смуги найактивнішу участь бере магнітне поле, оточуючого Сонячну систему, простору. Заряджені частки спочатку переміщуються в межах геліосфери, втрачають заряд і потрапляють в міжзоряний простір. Потім, подолавши певну відстань, знову заряджаються і починають рухатися по спіралі вздовж силових ліній магнітного поля. У якийсь момент вони вдруге втрачають заряд і продовжують рух вже по прямій. Таким чином, за певної конфігурації силових ліній, магнітне поле може діяти як дзеркало, що відображає часточки в напрямку Сонячної системи.

Внісши уточнення в свою модель, дослідники отримали смугу на карті, форма і розташування якої приблизно відповідають експериментальним даним.

Якщо «ефект дзеркала» дійсно існує, розташування смуги має бути чітко пов'язане з напрямком магнітного поля в міжзоряному середовищі. Можливо, цю залежність вдасться використовувати для точного визначення характеристик поля.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.