Канабіноїди допоможуть подолати рак мозку Автор: Вікторія · Опубліковано: 13.01.2010 12:51 · Розділ: Медицина

Попередні дослідження підтвердили припущення про те, що комбінація деяких активних хімічних компонентів марихуани може допомогти у боротьбі зі смертельною формою раку мозку.

Співробітники Дослідницького інституту Каліфорнійського тихоокеанського медичного центру в Сан-Франциско (США) вивчили, як канабіноїд тетрагідроканабінол (ТГК) впливає на гліобластому.

У ході експерименту ТГК і ще один канабіноїд тестували на ракових клітинах мозку. Виявилося, що їх поєднання відмінно справляється з хворобою: ці речовини не тільки вбивають ракові клітини, але і запобігають подальшому росту пухлини.

Хімічні компоненти марихуани можуть допомогти вилікувати рак мозку. Фото взято з сайту wordpress.com
Хімічні компоненти марихуани можуть допомогти вилікувати рак мозку. Фото взято з сайту wordpress.com

Щорічно тільки в США гліобластома діагностується у 9 тисяч осіб. Пухлина швидко поширюється в мозку, тому шанси вижити у хворого невеликі. Видалити новоутворення цілком зазвичай неможливо, тому було запропоновано розробити препарати, націлені не на знищення самої пухлини, а на переривання провідних шляхів, які використовуються раковими клітинами для «спілкування» між собою.

На наступному етапі дослідження вчені планують протестувати канабіноїди на лабораторних тваринах, а потім і на людях. Фахівці називають нову методику вельми багатообіцяючою, проте не рекомендують хворим тягтися за «косячком»: навіть при викурюванні декількох сигарет з марихуаною концентрація канабіноїдів в організмі не досягає рівня, необхідного для антиракового ефекту.

На сьогодні ТГК є єдиним канабіноїдом, дозволеним для медичного застосування в США, Канаді та Західній Європі. З його допомогою медики ослаблюють побічні ефекти хіміотерапії при раку і борються з синдромом втрати ваги при СНІДі.

Джерело news.a42.ru


Інші новини розділу