Почалася розробка «хімічного комп'ютера» Автор: Вікторія · Опубліковано: 13.01.2010 11:54 · Розділ: Наука

У Євросоюзі стартував трирічний проект розробки «хімічного комп'ютера», на який виділено 1,8 млн. євро. Ідея базується на декількох недавно виявлених властивостях хімічних систем і суттєво відрізняється, наприклад, від численних проектів зі створення «біологічного комп'ютера».

Основу для «хімічного комп'ютера» складуть «стабільні клітини», які сформують оболонку самостійно, як це роблять клітини нашого організму, а для обробки сигналів будуть застосовуватися хімічні реакції, схожі на ті, що використовують нейрони.

В організмі людини більше ста мільярдів нейронів. Фото взято з сайту cybertrading.ru
В організмі людини більше ста мільярдів нейронів. Фото взято з сайту cybertrading.ru

При зіткненні клітин в їх ліпідних стінках може утворитися прохід для обміну сигнальними молекулами. Крім того, всередині клітин відбувається реакція Білоусова - Жаботинського. Ініціювати її можна зміною концентрації брому. Реакція незвичайна з цілого ряду причин, але для обчислювальної системи особливо важливим є те, що після отримання сигналу про початок реакції клітина переходить у стан, при якому подальші хімічні сигнали не впливають на неї. Сигнал про реакцію може передаватися сусіднім клітинам, об'єднуючи їх в мережу, подібну до нейронної.

Вчені, які працюють над проектом не ставлять собі за мету створення більш досконалого комп'ютера, а мають намір отримати можливість проводити розрахунки в нових умовах. Навряд чи такий комп'ютер можна буде застосувати для управління бізнесом. «Але це відкриє нам нові прикладні області, де нинішні обчислювальні технології не здатні запропонувати будь-яких рішень, - говорить Клаус-Петер Заунер з Саутгемптонського університету (Великобританія). - Наприклад, це управління молекулярними роботами, контроль процесів хімічної збірки, виробництво інтелектуальних ліків, які здатні обробляти хімічні сигнали організму і діяти у відповідності з біохімічним станом кожної конкретної клітини».

Офіційне відкриття програми відбудеться 1 лютого, але обмін інформацією між європейськими вченими вже почався.

Джерело news.bbc.co.uk


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.