Запилювачами орхідей виявилися цвіркуни Автор: Вікторія · Опубліковано: 13.01.2010 14:46 · Розділ: Природа

Нещодавно дослідникам з Університету Реюньйон та Університету Страсбурга, що у Франції, вдалося зафіксували на відео, як раніше невідомий вид цвіркунів запилює орхідеї. Відкриття виявилося надзвичайно важливим для науковців, оскільки, цвіркуни вважаються шкідниками, і ентомологи ніколи раніше не спостерігали їх в ролі запилювачів.

Нові цвіркуни були виявлені на острові Реюньйон, коли вчені намагалися з'ясувати, як відбувається запилення Angraecum cadetii, біло-зеленої орхідеї, яка є родичем орхідеї-комети, що росте на Мадагаскарі. Ще в ХІХ столітті Чарльз Дарвін зробив припущення, про те, що орхідею-комету, яка відрізняється надзвичайно довгим нектарником, має запилювати комаха з не менш довгим хоботком. Згодом дослідники з'ясували, що запилює ці квіти нічний бражник, - метелик з 35-сантиметровим хоботком.

Нещодавно відкритому виду цвіркунів ще не присвоєно назву. Фото взято з сайту bbc.co.uk
Нещодавно відкритому виду цвіркунів ще не присвоєно назву. Фото взято з сайту bbc.co.uk

Але у орхідей Angraecum cadetii нектарник значно коротший, крім того, на острові Реюньйон, який знаходиться в Індійському океані, бражників практично немає. Щоб встановити, яка істота запилює Angraecum cadetii, поблизу квітки було встановлено камеру нічного бачення. На превелике здивування ентомологів, таємничими запилювачами виявилися цвіркуни, які, як відомо, поїдають рослини.

Таємничим запилювачем орхідеї Angraecum cadetii виявився цвіркун. Фото взято з сайту bbc.co.uk
Таємничим запилювачем орхідеї Angraecum cadetii виявився цвіркун. Фото взято з сайту bbc.co.uk

Вивчивши знайденого цвіркуна, дослідники встановили, що раніше цей вид не був відомий науці. Наукову назву комасі ще не присвоєно, однак, вчені вже визначили що цвіркун належить до роду Glomeremus.

Джерело bbc.co.uk


Інші новини розділу