Японські вчені розробили гнучкі літій-іонні батареї Автор: Andriy · Опубліковано: 13.01.2010 08:59 · Розділ: Нові технології

Група вчених з Японії розробила літій-полімерну батарею, для виготовлення якої можна використовувати тільки процес для друку. Проектом займається компанія Advanced Materials Innovation Center (AMIC), що належить корпорації Mie Industry and Enterprise Support Center (MIESC). Акумулятор є гнучким, основне призначення - установка в гнучкі сонячні панелі, дисплеї, що піддаються механічним навантаженням поверхні. Товщина такого джерела живлення становить всього 500 мкм. Якщо вбудувати його в фотоелектричну панель, вийде одночасно і генератор, і пристрій зберігання енергії.

Фото взято з сайту 3dnews.ru
Фото взято з сайту 3dnews.ru

Дослідники створили два варіанти прототипів - з вихідною напругою 2 В і 4 В при температурі навколишнього середовища. Вони є частиною трирічної дослідницької програми, яка завершитися у березні 2011 року, а в даний момент проходить адаптація технології до комерційного використання. Розробники також займаються пошуком прикладних областей для своєї новинки. Ємнісні характеристики не називаються, як і застосовані матеріали.

Фото взято з сайту 3dnews.ru
Фото взято з сайту 3dnews.ru

Літій-полімерні батареї з'явилися в середині 1990-х років як варіант літій-іонних з літієвим електродом в органічному розчині. У якості останнього виступає, наприклад, оксид поліетилену. Полімерні акумулятори дешевші у виробництві і більш стійкі до пошкоджень. Японські вчені - не перші, хто виготовив батареї за допомогою методу друку. У лютому минулого року гнучкі елементи були продемонстровані німецьким Дослідницьким інститутом електронних наносистем Фраунгфера (Fraunhofer Research Institution for Electronic Nano Systems) на конференції з нанотехнологій Nanotechnology Exhibition and Conference, але в цьому випадку батарея була з марганцю та цинку.

Джерело 3dnews.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.