Астрономи виявили поруч із Землею підозрілий астероїд Автор: Вікторія · Опубліковано: 12.01.2010 15:37 · Розділ: Наука

Астрономи зафіксували поруч із Землею новий астероїд, що отримав назву 2010 al30. Об'єкт діаметром близько 10 метрів пройде в середу, 13 січня, на відстані 130 тисяч кілометрів від нашої планети.

Деякі вчені припустили, що 2010 al30 може являти собою останки космічного апарату. Ця гіпотеза пов'язана з його періодом обертання навколо Сонця. Він майже точно становить один рік. Однак більшість астрономів схильні вважати, що "відповідний" період - це збіг, і 2010 al30 є звичайним астероїдом.

Зображення 2010 al30, отримане австралійськими приладами спостереження. Фото взято з сайту discovery.com
Зображення 2010 al30, отримане австралійськими приладами спостереження. Фото взято з сайту discovery.com

У період максимального зближення з нашою планетою 2010 al30 можна буде спостерігати у телескопи в напрямі сузір'їв Оріона, Тельця і Риб. Яскравість астероїда відповідає яскравості зірки 14-тої зоряної величини. Неозброєним оком можна спостерігати зірки, для яких цей параметр не перевищує 6-7 (чим більше числове значення зоряної величини, тим більш тьмяним є об'єкт; крім того, в шкалі зоряних величин присутні і негативні значення).

Виявлення 2010 al30 знову спровокувало дискусії про те, що існуючих засобів стеження за астероїдами і кометами недостатньо для того, щоб захистити Землю від можливого зіткнення.

Джерело discovery.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.