Потужний землетрус в Апенінах Автор: Вікторія · Опубліковано: 06.04.2009 12:44 · Розділ: Події у світі

Сьогодні вранці в центральній Італії стався землетрус. Це сталося менше ніж через шість годин після того, як підземні поштовхи почалися на півночі країни. За попередніми даними, загинуло 27 чоловік, з них п'ятеро дітей. Зруйновано до 10 тис. будинків. У зв'язку із землетрусом в країні прем'єр-міністр Сильвіо Берлусконі відмінив свій візит до Росії і підписав указ про введення надзвичайного стану.

Як повідомляє Геологічна служба США, магнітуда землетрусу відбулася в 05:32 год приблизно в 95 кілометрах на північний схід від Риму, на глибині близько 10 км. Сила землетрусу - 6,3 бали. Підземні поштовхи також сталися в області Абруццо, де є людські жертви. Там, за інформацією місцевого ЗМІ, в лікарні померло четверо дітей. Їх будинок був зруйнований стихією. Раніше обласне відділення Служби цивільної оборони країни повідомило, що в районі Фосса, недалеко від Аквіли, загинули дві люди, вісім пропали безвісті. У районі Кастелнуово п'ятеро загиблих. В цілому, мова йде про десятки жертв.

Всього зниклими безвісті вважаються 30 чоловік. "Це найстрашніша трагедія з початку тисячоліття", - сказав Гвідо Бертолазо, глава Служби ГО.

У районі Аквіла магнітуда підземних поштовхів склала 5,8 балів. За словами Антоніо Міоццо, співробітника геологічної служби, в місті постраждали від 10 до 15 тис. будівель. За його словами, "це означає, що нам буде потрібно допомогти декільком тисячам чоловік". "Наше завдання - дати притулок всім до вечора", - заявив він. Приблизно у 07:00 год на місто накотилася друга хвиля землетрусу, сила поштовхів була 4,7, а близько 08:00 год відбулися нові коливання. В даний час пожежні і рятувальники розбирають завали, під якими є люди. За даними місцевого ЗМІ, лише під уламками одного з будинків в центрі Аквіли, знаходяться 15 - 20 чоловік.

На запорошених вулицях міста його жителі, сидячи обнявшись, тихо моляться або гарячково намагаються додзвонитися до родичів. "Ми вибігли з будинку, коли відчули перші поштовхи", - говорить 22-річний Антоніо д'Остіліо. Він стоїть на вулиці з величезною валізою з одягом. "Ми раптово прокинулися і негайно побігли вниз по сходах прямо в піжамах", - розповідає він.

AP ©
AP ©

За останніми даними, в центральній Італії стався ще один землетрус. Як повідомили представники Національного інституту геофізики і вулканології, багато будинків, які серйозно постраждали від попереднього землетрусу, остаточно обрушилися. Раніше, в 00:20 год, землетрус стався в північній Італії, приблизно в 55 км на південний схід від міста Болонья, на глибині 6,4 км, повідомила Геологічна служба. Як нагадує Служба, в 1908 р. в результаті землетрусу магнітудою 7,2 викликаного цунамі в м. Мессіна, на півдні країни, загинули близько 72 тисяч чоловік. А в 1980 р. підземні поштовхи магнітудою 6,5 на півдні Італії понесли життя трьох тисяч чоловік.

Джерело utro.ru


Інші новини розділу