Батьки відмовилися від прийомного сина через іпотеку Автор: Вікторія · Опубліковано: 06.04.2009 11:38 · Розділ: Цікаві факти

У маленького Макара ніколи не було сім'ї — в пологовому будинку від нього відмовилася мати. Хлопчик жив в спеціалізованому дитячому садку для дітей, народжених від ВІЛ-інфікованіх батьків, потім його віддали в Калінінградський будинок малюка. Коли дитині виповнилися півтори року, спеціальна медкомісія встановила, що смертельний вірус від матері дитині не передався, маля абсолютно здорове.

Згодом з'явилися ті, що бажають його усиновити — це благополучна сім'я з Калінінграду, в якій не так давно з'явився свій первісток. Усиновителі дали хлопчикові інше прізвище, ім'я, по-батькові і зробили нове свідоцтво про народження. Проте щастя маляти тривало недовго: після двох місяців нові батьки подали до суду позов про відміну усиновлення.

У суді вони стверджували, що їм дали не всю досконалу інформацію про здоров'я дитини, ніби-то приховали, що мати хлопчика була ВІЛ-інфікованою, проте в суді було доведено зворотнє.

Але прокуратурі здався дивним такий збіг обставин: і як було виявлено до суду батьки подали після того, як банк відмовився надати молодій сім'ї іпотечний кредит. Виявилося, що дитя з дитячого будинку брали саме з корисливими цілями — за дитину усиновителі повинні були отримати 615 тисяч рублів. Ці гроші область Калінінграду виділяє усиновителям на придбання житла для дитини. Втім, у батьків і так сповна пристойні житлові умови: вони живуть в двокімнатній квартирі з євроремонтом.

Гроші усиновителі отримати не встигли, що і могло стати причиною відмови банку (інших готівкових засобів на перший внесок в пари, ймовірно, не було).

Прес-служба обласної прокуратури Калінінграду заявила, що наступного дня після невдалої фінансової операції усиновителі поспішили позбавитися від хлопчика. Вони віддали маля в дитячу лікарню, і жодного разу його не відвідали.

Співробітники відділу органів опіки зараз змінюють хлопчикові свідоцтво про народження, повертають колишнє ім'я і сподіваються, що у дитяти знайдуться справжні люблячі батьки.


Інші новини розділу