Найбільший ворог здоров’я "живе" пліч-о-пліч з нами Автор: Lesly · Опубліковано: 12.01.2010 12:59 · Розділ: Краса і здоров'я

Австралійські дослідники вважають, що найбільшим ворогом довголіття в нас час є. .. звичайний телевізор. Вони переконані, що щоденний перегляд телепередач навіть протягом двох годин може підвищити ризик розвитку серцево-судинних та інших захворювань, навіть у людей з нормальною вагою.

Дослідники з Інституту серцево-судинних захворювань та діабету (штат Вікторія, Австралія) протягом шести років спостерігали за станом здоров’я близько 9 тис. австралійців, середній вік яких становив 50 років. Медики вивчали, в основному вплив тривалого перегляду телебачення на організм людини. Однак, було встановлено, що будь-яка сидяча робота, чи то просто за столом, чи перед екраном комп’ютера, теж становить загрозу для здоров’я.

В ході дослідження було встановлено, що тільки одна година щоденного перегляду телепрограм підвищує ризик смерті від серцево-судинних захворювань на 18 відсотків, а ризик смерті від раку на 9 відсотків.

Пасивний спосіб життя нездорово впливає на рівень цукру та жирів у крові. Фото взяте з сайту babble.com
Пасивний спосіб життя нездорово впливає на рівень цукру та жирів у крові. Фото взяте з сайту babble.com

Важливо зазначити, що згубний вплив тривалого перебування в сидячому положенні спостерігався не тільки в людей з надмірною вагою, але також і в тих, хто може похвалитися відмінною формою. Це пояснюється тим, що пасивний спосіб життя нездорово впливає на рівень цукру та жирів у крові.

"Сьогодні вся наша діяльність в основному зводиться до сидіння. М’язи тіла, які повинні отримувати навантаження при переміщенні та виконанні іншої роботи, не задіяні, - сказав у своїй заяві Девід Дунстан, керівник дослідження. – Багато людей з дня на день просто переходять від одного крісла в інше – просидівши цілий день в офісі, вони пересідають в авто, щоб знову зручно вмоститися перед телевізором".

Найбільш негативний вплив від перегляду ТБ на здоров’я, звичайно, спостерігався в учасників, які проводили перед блакитним екраном більш ніж 4 години щоденно. При цьому дослідники не враховували інші фактори, що можуть призвести до розвитку серцево-судинних захворювань, таких як куріння, підвищений тиск крові, високий рівень холестерину в крові, погане харчування та відсутність фізичного навантаження. Крім того, люди з уже існуючими хворобами серця і деякими іншими захворюваннями були виключені з числа учасників дослідження.

Доктор Тім Чіко, кардіолог британського університету Шефілда, коментуючи результати спостереження австралійських колег, сказав, що телебачення не приносить ані найменшої користі для здоров’я і, навпаки, "з’їдає" час, який можна було б використати на те, щоб стати здоровішим. "А найбільш парадоксально те, що телевізори стають тоншими, а ми гладшаємо", - додав він.

Джерело: chinadaily.com.cn


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.