Частоту серцебиття регулюють гени Автор: Вікторія · Опубліковано: 12.01.2010 10:53 · Розділ: Наука

Дослідникам вдалося ідентифікувати більше десяти генів, які допомагають регулювати частоту серцевих скорочень.

Три групи вчених - з ісландської компанії deCODE Genetics, Імперського коледжу Лондона (Великобританія) та Мюнхенського центру Гельмгольца (Німеччина) - незалежно одна від одної виявили ці гени, порівнявши коди ДНК тисяч людей європейського та індійського походження.

Виявлені гени контролюють електричні імпульси, що змушують скорочувати серцеві м'язи. Ці електричні сигнали передаються особливими білками в м'язових клітинах, які називаються іонними каналами.

При фібриляції окремі групи мязових волокон серцевого мяза скорочуються нескоординовано. Фото взято з сайту compulenta.ru
При фібриляції окремі групи мязових волокон серцевого мяза скорочуються нескоординовано. Фото взято з сайту compulenta.ru

Люди з різними варіантами даних генів можуть бути більшою чи меншою мірою схильні до фібриляції серця (при цьому, окремі групи м'язових волокон серцевого м'яза скорочуються незлагоджено, внаслідок чого серце втрачає здатність здійснювати узгоджені скорочення) та інших серцевих проблем.

Кожна шоста людина на Землі є носієм генів, які наполовину підвищують ризик розвитку серцевих захворювань. Дослідження показало, що два гени, які контролюють вироблення ліпопротеїну, збільшують вірогідність розвитку хвороб серця. Для зниження концентрації цієї речовини в крові слід використовувати медичні препарати.

Джерело yahoo.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.