Квантовий комп'ютер вперше визначив енергію молекули водню Автор: Вікторія · Опубліковано: 11.01.2010 16:35 · Розділ: Наука

Квантовий комп'ютер вперше визначив енергію молекули водню. До цього часу не існувало прикладів вдалого застосування подібних пристроїв для вирішення подібних завдань. На відміну від класичних комп'ютерів, що оперують бітами, в основі роботи квантового комп'ютера лежать кубіти - квантові аналоги бітів.

Кубіт може одночасно знаходитися в двох станах, одне з яких відповідає значенню "нуль", а інше - "одиниці" (для чого необхідно два біти). Така властивість кубітів дозволяє квантовим комп'ютерам за одиницю часу прораховувати більшу кількість варіантів вирішення якої-небудь задачі, порівняно з класичними аналогами. І хоча квантові комп'ютери дають не точну, а ймовірну відповідь, їх обчислювальна потужність набагато перевершує потужності звичайних ЕОМ.

Результати вимірювання енергії для рівноважної довжини звязку між атомами водню. 20-бітне число, що представляє енергію, в даному випадку має вигляд 01001011101011100000. Фото взято з сайту science.compulenta.ru
Результати вимірювання енергії для рівноважної довжини звязку між атомами водню. 20-бітне число, що представляє енергію, в даному випадку має вигляд 01001011101011100000. Фото взято з сайту science.compulenta.ru

Масштабні обчислення необхідні вченим, наприклад, для визначення енергії молекул або характеристик їхніх реакцій. Теоретично, звичайні комп'ютери і навіть суперкомп'ютери здатні вирішувати такі завдання, однак навіть для відносно нескладних молекул це вимагає колосальних затрат часу.

Тепер дослідники визначили енергію молекули водню в основному енергетичному стані. Кубіти у використаному вченими квантовому комп'ютері створювалися за допомогою так званих заплутаних фотонів. Цікаво, що недавно інший колектив вчених довів, що заплутаність може виявитися для квантових комп'ютерів шкідливою.

Передбачається, що квантові комп'ютери можуть прийти на зміну звичайним, в першу чергу, у таких галузях як, наприклад, криптографія. Однак, до цього часу не було створено жодного працюючого квантового комп'ютера - всі напрацювання є поки що суто теоретичними.

Джерело lenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.