Палеонтологи знайшли «косметичку» неандертальця Автор: Вікторія · Опубліковано: 11.01.2010 15:38 · Розділ: Наука

Неандертальці користувалися косметикою ще 50 тисяч років тому. До цього висновку палеонтологи прийшли після виявлення мушлі із залишками природних барвників. Вчені працювали в похованнях, розташованих у провінції Мурсія на півдні Іспанії, де раніше були знайдені сліди перебування Homo neanderthalensis.

Мушля покрита залишками змішаних пігментів. Фото взято з сайту bbc.co.uk
Мушля покрита залишками змішаних пігментів. Фото взято з сайту bbc.co.uk

На думку палеонтологів, виявлена ними мушля служила контейнером для зберігання і змішування косметичних засобів. Крім того вчені знайшли жовтий пігмент, який міг використовуватися як основа під макіяж. Ще одна знахідка - пудра червоного кольору, змішана з цятками блискучого чорного металу.

Непрямим підтвердженням припущення про те, що всі ці пристосування служили неандертальцям в якості косметики, є марганцеві палички, знайдені раніше під час розкопок в Африці. Вчені вважають, що неандертальці використовували їх для нанесення візерунків на тіло. А розфарбовані мушлі, виявлені при розкопках деяких поселень H. neanderthalensis, на думку дослідників, могли служити їм як прикраси.

H. neanderthalensis. Фото взято з сайту media-2.web.britannica.co
H. neanderthalensis. Фото взято з сайту media-2.web.britannica.co

На думку вчених, вміння неандертальців прикрашати себе свідчить про їхній високий розумовий розвиток. До цього часу вважалося, що використовувати макіяж були здатні тільки люди. Це не перше свідоцтво, яке вказує, що H. neanderthalensis були високорозвиненими істотами. Так, у деяких з недавніх робіт було показано, що кам'яні знаряддя неандертальців більш досконалі, ніж аналоги, створені первісними людьми.

Джерело bbc.co.uk


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.