Вчені підрахували кількість м'язів у хоботі слона Автор: Вікторія · Опубліковано: 11.01.2010 17:32 · Розділ: Природа

Особливості анатомічної будови слона перешкоджають йому опускати голову до землі, тому, при потребі, на допомогу йому приходить хобот. Завдяки хоботу слон може підняти із землі монетку чи маленьку шишку, чи, навіть вантаж, масою 600 кг. Так, задовго до того як здійснювалась жд перевозка грузов, люди використовували силу тварин.

Хоботом слон може дихати під водою, а коли поблизу немає води, то саме завдяки його чутливості, слон може знайти джерело та втамувати спрагу, втягуючи до 6 літрів води за секунду. І це дуже важливо, оскільки денний раціон слона складає 270 літрів води і 230 кілограмів сіна.

Такою поведінкою слон демонструє, що він найсильніший зі своїх родичів, і бажає стати ватажком стада. Фото взято з сайту slonylemury.ru
Такою поведінкою слон демонструє, що він найсильніший зі своїх родичів, і бажає стати ватажком стада. Фото взято з сайту slonylemury.ru

Вчені підрахували кількість м'язів у хоботі слона, і згідно з їхніми даними, цей орган має до 40000 окремих м'язових пучків (поздовжніх і кільцевих). Хоча інші дослідники зазначають, що насправді, кількість м'язів в хоботі слона сягає 100 тисяч. При цьому, довжина хобота складає близько 2 метрів, а вага досягає 140 кг.

Так як хобот немає кісток, то він дуже легко згинається. Своєрідним локатором при обстеженні різних об'єктів служить, розташований на кінці хобота, губоподібний відросток. З його допомогою слон розрізняє форму, структуру, розміри, а також температуру предметів. Цікаво те, що хобот африканського слона, на відміну від його індійського побратима, має два таких відростки. Очевидно, це пов'язано з тим, що Африка більш бідний на воду регіон, ніж Азія.

Джерело rambler.ru


Інші новини розділу