Названий кращий фільм 2008 року Автор: Вікторія · Опубліковано: 06.04.2009 11:39 · Розділ: Культура

За версією російської національної кінопремії "Ніка" кращим фільмом року, стала картина Валерія Тодоровського "Стиляги". Цій стрічці також дісталися призи за кращу роботу художника, звукорежисера і художника по костюмах.

«Стиляги» вийшли в кінопрокат на початку року. Касові збори за перші два місяці склали 490 млн. рублів. Таким чином, фільм Тодоровського замкнув трійку найбільш фінансово-успішних «новорічних» кінопроектів. Першим став "Населений острів" Федора Бондарчука, другим - "Любов-моркв 2".

Основними суперниками "Стиляг" називалися такі стрічки як: "Дике поле"- Михайла Калатозішвілі, "Паперовий солдат"- Олексія Германа-молодшого, "Зникла імперія»"- Карена Шахназарова і "Полонений"- Олексія Учителя.

Кращим режисером визнано Олекся Герман-молодшого за фільм "Паперовий солдат". А "Ніка" була надана Петру Луцику і Олексію Саморядову ("Дике поле"). Приз за кращу жіночу роль отримала Дарина Мороз, та Ганна Міхалкова (обидві - за акторські роботи в картині "Живи і пам'ятай"). Кращим виконавцем головної чоловічої ролі став Олег Долін, і Роман Мадянов (у обох випадках йдеться про фільмі "Дике поле").

utro.ru
utro.ru

У номінації "Краща операторська робота" перемогли Максим Дроздов і Алішер Хамідходжаєв ("Паперовий солдат"), "Кращий неігровий фільм" - "Анастасія" режисера Віктора Лісаковіча, "Кращий анімаційний фільм" - "Правдива історія про трьох поросят" Костянтина Бронзіта, "Кращий фільм країн СНД і Балтії" - "Райські птиці" українця Романа Балаяна.

«Відкриттям року» назвали режисера Валерію Гай Германику за фільм "Всі помруть, а я залишуся". Статуетка "За честь і гідність" присуджена режисерові Олексію Герману-старшому, а "За вклад в кінематографічні науки, критику і освіту" - кінокритикові Юрієві Богомолову.

Двадцять друга щорічна церемонія вручення національної кіно премії проходила в Московському театрі опери. Цього разу за "Ніку" в цілому боролися 110 фільмів. Початкова премія була заснована в 1987 р. за ініціативою Юлія Гусмана. Вона присуджується таємним голосуванням членів Академії кінематографічних мистецтв, президентом якої є Олексій Баталов.


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?