Вчені знайшли спосіб перевірити свіжість яблук Автор: Вікторія · Опубліковано: 11.01.2010 13:46 · Розділ: Цікаві факти

Вчені провели цікавий експеримент. Вони вирішили встановити, як можна визначити свіжість яблук, грунтуючись на наукових постулатах. У підсумку була сформульована певна теорія, відповідно до якої можна дізнатися, свіжі яблука чи ні за ступенем їх занурення у воду.

У ході експерименту були випробувані різні рідини, але дослідники вирішили зупинитися на H2O у зв'язку з найбільш оптимальними для даного експерименту фізичними властивостями цієї речовини.

Смачненькі яблучка. Фото взято з сайту nystyledeli.com
Смачненькі яблучка. Фото взято з сайту nystyledeli.com

Філософія дослідження полягала в тому, що багато органічних продуктів містять в собі повітря, а отже в тій чи іншій мірі володіють його властивостями. При цьому, якщо продукт починає розкладатися, то кисень заміщується іншими газами, зокрема вуглекислим.

Отже, як відзначають вчені, якщо яблука досить свіжі, то вони будуть добре триматися на поверхні води і якщо їх притиснути до дна посудини з водою, в якій вони знаходяться, то яблука відразу ж почнуть спливати. А якщо фрукти вже почали старіти, що зовні не завжди помітно, то вони будуть мати слабку плавучість, а іноді і зовсім, можуть піти на дно.

Джерело news4k.com


Інші новини розділу