Слонові черепахи здатні голодувати півтора року Автор: Вікторія · Опубліковано: 11.01.2010 14:43 · Розділ: Природа

Слонові черепахи - одні з найдивовижніших створінь природи. Колись вони у величезній кількості водилися на Мадагаскарі. За словами мандрівників того часу, можна було зустріти зграї черепах, в яких нараховувалося по 2000-3000 особин. Проте зараз вони практично винищені. І в даний час їх можна зустріти найчастіше на Галапагоських островах.

Дивовижні черепахи досягають півтора метрів в довжину і ширину, а висота їх становить близько метра. Слонові черепахи люблять воду. І іноді лежать в болотах, як це зазвичай полюбляють робити свині. Крім того, вони вживають дуже багато рідини, однак, якщо їхнє пасовище розташоване далеко від джерела води, то черепахи ходять на водопій не дуже часто. Це можливо завдяки тому, що вони здатні зберігати запаси води в сечовому міхурі, а витрачати їх тільки при потребі.

Слонова черепаха здатна зберігати запаси води в сечовому міхурі, а витрачати їх тільки при потребі.Фото взято з сайту krugosvet.ru
Слонова черепаха здатна зберігати запаси води в сечовому міхурі, а витрачати їх тільки при потребі.Фото взято з сайту krugosvet.ru

Ще більш вражаючою рисою слонових черепах виявилася здатність дуже довго обходитися без їжі. Відомі випадки, коли дорослі черепахи витримували більше 18 місяців нічого не ївши, тобто півтора року. Оскільки харчуються вони різною рослинною їжею, така властивість, як і здатність обходитися без води, може їм ставати в нагоді в періоди засухи. А виживати без їжі їм дає можливість знову ж таки особливість будови організму: черепахи здатні накопичувати поживні речовини не витрачаючи їх.

Джерело yoread.ru


Інші новини розділу