У Німеччині розкопали меч Меровінгів Автор: Вікторія · Опубліковано: 11.01.2010 11:59 · Розділ: Цікаві факти

На заході Німеччини знайдено меч франкського воїна VII століття н. е.. Зброю розкопано у відмінному стані - збереглися шкіряні піхви і дерев'яна рукоятка, прикрашена бронзовими заклепками і карбуванням. Німецькі археологи натрапили на рідкісну знахідку в околицях Кобленца (земля Рейнланд-Пфальц).

Даний меч, довжина якого складає 70 см, є типовою зброєю часів правління в Центральній Європі франкської династії Меровінгів. Наприкінці V століття н. е. цій першій королівській династії в історії Франції вдалося розгромити німецький союз алеманів і розширити територію своєї держави аж до верхів'я Рейну, включаючи і регіон сучасного Кобленца. «Це дуже важкий меч і дуже потужний», - прокоментував знахідку археолог, Аксель фон Берг.

Меч Меровінгів. Фото взято з сайту gdke-rlp.de
Меч Меровінгів. Фото взято з сайту gdke-rlp.de

Знахідку можна назвати сенсаційною, оскільки в Європі дуже рідко знаходять настільки добре збережену зброю періоду Раннього Середньовіччя. Меч був знайдений при розкопках франкських поховань поряд з "модними" в давнину пряжками в звіриному стилі і скляним посудом. «Мова йде про посмертні дари для дуже знатного воїна», - пояснив фон Берг. Найближчим часом буде встановлено вартість меча, а в подальшому він стане окрасою експозиції одного з місцевих музеїв.

Джерело gdke-rlp.de


Інші новини розділу