Вчені спростували вірусну природу втоми Автор: Вікторія · Опубліковано: 11.01.2010 10:53 · Розділ: Наука

Дослідники з Великобританії не змогли підтвердити зв'язок синдрому хронічної втоми з "мишачим" вірусом XMRV, що належать до родини ретровірусів. Вірусологічні дослідження, проведені в британських лабораторіях, не виявили наявності цього вірусу в зразках крові 186 пацієнтів, які страждають цим захворюванням.

Синдром хронічної втоми - розлад незрозумілого походження, що супроводжується психологічною і фізичною втомою, болями у м'язах та суглобах, депресією. Нещодавно група американських вчених виявила у тканинах пацієнтів з діагностованим синдромом хронічної втоми сліди вірусу XMRV. Цей вірус досить поширений серед дрібних гризунів і пов'язаний з розвитком лейкозу у мишей.

Хронічна втома проявляється у вигляді загального безсилля, болю у мязах та суглобах, а також депресії. Фото взято з сайту medportal.ru
Хронічна втома проявляється у вигляді загального безсилля, болю у мязах та суглобах, а також депресії. Фото взято з сайту medportal.ru

На публікацію американських вчених з ентузіазмом відреагувала наукова спільнота. Деякі експерти припустили, що нові дані дають підстави для розгляду препаратів антиретровірусної терапії, що використовуються зараз для лікування ВІЛ-інфекції, як потенційних засобів лікування синдрому хронічної втоми.

Однак співробітникам Королівського і Імперського коледжів в Лондоні не вдалося відтворити результати, отримані раніше американськими колегами. Дослідивши зразки крові 186 пацієнтів із синдромом хронічної втоми методом ПЦР (полімеразна ланцюгова реакція), вони не змогли виявити ознак наявності вірусної інфекції в жодного з хворих. Як наголошують британські вчені, у ході дослідження вони ретельно контролювали стерильність лабораторного обладнання, щоб виключити вплив випадкового забруднення на результати роботи.

За словами одного з дослідників, професора Міри МакКлур (Myra McClure), отримані дані дозволяють з упевненістю виключити зв'язок синдрому хронічної втоми з вірусом XMRV, а також свідчать про безперспективність застосування антиретровірусних препаратів у лікуванні цього захворювання.

Джерело medportal.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.