Скот і Бернс не були супротивниками? Автор: Lesly · Опубліковано: 11.01.2010 09:47 · Розділ: Культура

Ще один втрачений рукопис виявила співробітниця бібліотеки Вальтера Скота, Ліндсі Леві. Рідкісна балада, що належить перу шотландського поета, Роберта Бернса, була виявлена в одній із книг бібліотеки.

Цей маловідомий твір побачив світ в 1795 році. Бернс написав його на підтримку Патріка Герона, політика, що в той час приймав участь у парламентських виборах. З’ясувати, як копія потрапила до рук Вальтера Скота, виявилося не складно. Серед особистої переписки письменника було виявлено лист подруги Скота, Марії Ріддел, яка і подарувала йому цей рукопис. А в листі Ріддел повідомила, що текст є далеко не найкращою роботою Бернса, проте, становить певний інтерес.

Великий шотландський поет Роберт Бернс. Фото взяте з сайту cameronsofkearny.net
Великий шотландський поет Роберт Бернс. Фото взяте з сайту cameronsofkearny.net

Експерти з творчості Роберта Бернса теж погоджуються, що знахідка не становить особливої літературної цінності, але нею точно зацікавляться колекціонери: до наших днів збереглися лише три копії цього твору.

Один з фахівців у цій галузі, Джерард Каразерс, додав, що для вчених більш важливим є сам факт виявлення балади в бібліотеці Вальтера Скота. Це пояснюється тим, що деякі літературознавці схильні називати Скота противником Бернса, однак тепер їм доведеться переглянути свої твердження.

Колекціонери зможуть придбати копію балади за п'ять тисяч фунтів стерлінгів.

Джерело: timesonline.co.uk


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?