Музиканти закликають контролювати інтернет Автор: Lesly · Опубліковано: 06.01.2010 15:42 · Розділ: Музика

Боно, вокаліст ірландської рок-групи U2, пропонує взяти приклад з китайців і ввести контроль за вмістом інтернет-трафіку. На думку музиканта, подібні заходи є ефективними методами боротьби з піратством, які повинні підтримати представники кіноіндустрії та музиканти, що найбільше страждають від цього.

Особливо гостро проблема піратства постане в найближчому майбутньому, внаслідок зростання швидкості передачі даних, що у свою чергу, призведе до того, люди викачуватимуть серіали і фільми за декілька секунд. Це поведе за собою повну відмову від фізичних носіїв, вважає Боно. Файлообміннні системи приносять значних збитків, в першу чергу, починаючим музикантам, які ще не мають можливості заробляти за рахунок концертів та продажу сувенірної продукції.

Технічна можливість, переконаний фронтмен U2, контролювати інтернет-трафік існує. Як приклад він наводить досвід США у боротьбі з дитячою порнографією і досвід Китаю у придушенні інакомислення в мережі. Аналогічно можна не допускати розповсюдження контрафактної продукції.

Популярна британська виконавиця, Лілі Аллен, покінчивши з карєрою співачки на знак протесту проти піратства, дебютувала в якості актриси театру. Фото взято з сайту guardian.co.uk
Популярна британська виконавиця, Лілі Аллен, покінчивши з карєрою співачки на знак протесту проти піратства, дебютувала в якості актриси театру. Фото взято з сайту guardian.co.uk

Слід зазначити, що пропозицію Боно підтримують і інші популярні музиканти. Так, популярна британська співачка Лілі Аллен (Lily Allen) раніше повідомила про завершення кар'єри музичної виконавиці на користь театру. За її словами, таке рішення вона прийняла, не бажаючи миритися з безкоштовним розповсюдженням її музики інтернет-піратами.

Натомість багато відомих гуртів виступають проти боротьби з піратами і дозволяють своїм шанувальникам безкоштовно викачувати свою музику. Крім того, практика безкоштовного розповсюдження нових альбомів широко розповсюджена серед музикантів початківців.

Джерело: securitylab.ru


Інші новини розділу