Розроблено гнучкі мультисенсорні панелі без обмеження кількості дотиків Автор: Andriy · Опубліковано: 06.01.2010 13:16 · Розділ: Нові технології

Мультисенсорні екрани поки повільніше підкорюють ринок, ніж очікувалося раніше. Переважним сегментом електронних пристроїв для них є мобільні телефони iPhone і апарати на платформі Google Android. Але за винятком деяких моделей портативних комп'ютерів і планшетів, які отримали сенсорні дисплеї з виходом Windows 7, "засилля" технології серед споживчої техніки не спостерігається. Можливо, незабаром все зміниться, і не останню роль в цьому зіграють Ілля Розенберг (Ilya Rosenberg), Кен Перлин (Ken Perlin) і невелика група фахівців з комп'ютерних систем з Дослідницької лабораторії медіатехнологій Нью-Йоркського університету (New York University's Media Research Lab). Вони сподіваються представити новий тип мультисенсорного екрану, яким можна буде оснастити що завгодно - від електронних книг до музичних інструментів.

Гнучка сенсорна панель. Фото взято з сайту news.org.ua
Гнучка сенсорна панель. Фото взято з сайту news.org.ua

У iPhone і переважній більшості подібних продуктів використовуються ємнісні екрани, що вимагають дотику шкіри пальця з поверхнею. Вони підтримують обмежену кількість дотиків, які одночасно відстежуються (в iPhone - до 5). Технологія ж компанії Touchco, заснованої дослідниками, - це резистивна інтерполяція з чутливістю до тиску (interpolating force-sensitive resistance IFSR). У ній застосовуються опора, провідність якої при тиску збільшується.

Гнучка сенсорна панель. Зображення демонстрації технології. Фото взято з сайту news.org.ua
Гнучка сенсорна панель. Зображення демонстрації технології. Фото взято з сайту news.org.ua

I.F.S.R. споживає невелику кількість енергії, не має обмежень на кількість одночасних дотиків і при цьому може використовуватися на гнучких поверхнях. Технологія також недорога - Розенберг має намір продавати панелі по $10 за 930 см2 (квадратний фут) для застосування в найрізноманітнішій електроніці, не обмеженої одними тільки телефонами або портативними комп'ютерами. Touchco співпрацює зі студією Disney, щоб створити новий тип цифрових альбомів для малювання з сенсорами, які відрізнятимуть олівець, кисть і навіть гумка. Як приклад Розенберг продемонстрував панель розміром з великий монітор, що дозволяє працювати в 3D-редакторі шляхом пересування по ній пальців та контролю тиску на панель.

Фото взято з сайту news.org.ua
Фото взято з сайту news.org.ua

Компанія почала поставки прототипу панелі виробникам і сподівається, що нові пристрої з IFSR з'являться вже в 2010 році. Специфікації мультисенсорного екрану наступні: товщина 0,25 мм; частота зчитування 60-500 Гц; розширення 100 dpi; живлення через USB; енергоспоживання 3,3 мВт; тиск 5 г - 5 кг; діагональ 8-21".

Джерело news.org.ua


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.