Найстарішому діючому авто 125 років Автор: Andriy · Опубліковано: 06.01.2010 12:34 · Розділ: Авто-мото

Незважаючи на своє французьке походження, "дідусь" світового автомобілебудування в даний час проживає в американській Каліфорнії і, незважаючи на свій поважний вік, цілком придатний для експлуатації.

La Marquise. Найстаріше діюче авто. Фото взято з сайту newsland.ru
La Marquise. Найстаріше діюче авто. Фото взято з сайту newsland.ru

La Marquise (офіційна назва - De Dion-Bouton et Trepardoux, по іменах компаньйонів, що його побудували) - найстаріший з існуючих автомобілів. Він був побудований в 1884 році і працював на паровому двигуні. Лише через рік, у 1885, почали вироблятися бензинові автомобілі, побудовані Готлібом Даймлером (Gottlieb Daimler) і Карлом Бенцем (Karl Benz).

Автомобіль побудований на гроші і під керівництвом французького плейбоя графа де Діона (de Dion), незважаючи на опір його батька, який юридичними методами намагався перешкодити синові витрачати гроші на "божевільну ідею механічного транспортного засобу".

Авто розраховане на чотирьох пасажирів, вага його становить близько 900 кг, "максималка" - 38 миль/год (59 км/год), час розігріву - 45 хвилин, оскільки паровим автомобілям потрібен час, поки накопичиться достатня для їзди кількість пари. А ось гальма у La Marquise відсутні.

У 1987 році британець Мур придбав автомобіль на аукціоні в Парижі. Витрати колекціонера, включаючи вартість перевезення і зберігання, склали 90 тис. доларів. Наступного року Муру вдалося встановити експлуатаційні якості паромобіля і 19 серпня 2007 La Marquise була продана на аукціоні в Каліфорнії. Очікувалося, що ціна раритету складе $ 1,5-2 млн, однак новий господар виклав за нього $ 3,52 млн.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.